Duben 2016

Ióta

7. dubna 2016 v 20:19 | Kiwi |  Próza
Další díl Alfabety, který jsem popravdě trošku pozdržela a dokonce váhala, jestli ho mám sem na blog uveřejňovat, jelikož jsem ho už před několika dny dala na svůj Wattpad. Věc je ta, že jsem s tím už začla, tak bych s tím asi měla i skončit, že? :) A končit uprostřed se nesluší. Takže pokračuji ve svém sci-fi příběhu. ;)

Patrick Langer, nespecifikovaný okamžik.


Seznam maturitní četby

6. dubna 2016 v 17:36 | Kiwi Zelená! :) |  Knihy
Tak dlouho jsem už nepsala nic na blog, že si nejsem jistá, jestli to ještě budu umět :D Kdybych řekla, že jsem byla mimo jenom kvuli maturitě, lhala bych nepokrytě a falešně.. :D Proto raději řeknu, že jsem nebyla v rozpoložení na smysluplné psaní a pár věcí, které jsem rozepsala, skončilo stejně v Rozepsaných a pak v Koši. Každopádně, stýskalo se mi. :) Vracím se dnes zpátky s článkem plným literárních děl, které jsem si vybrala k maturitě. Ta se blíží tak moc rychle, že z toho začínám mít docela solidní strach. A jak by řekla jedna nejmenovaná kantorka, strach mám proto, že vím, že to neumím. Což je pravda, vezmeme-li v potaz, že mám maturovat z chemie a doteď nevím, jaká je rovnice výroby kyseliny sírové... :D Ano, z duše nenávidím anorganiku a termochemii...

Vraťme se ale zpátky k českému jazyku. Jak se zdá, ve schopnosti udržet se u tématu jsem se nijak nezlepšila za dobu mé absence... :D Máme tedy vybráno 20 děl, což není podle mě zas tak velký problém. Jaké jsem si vybrala, proč, a co k nim vlastně můžu ve zkratce říct?

Nové, staré... všechny jsou úžasné. A moje.. :D