Retrograde

6. ledna 2016 v 18:23 |  Koš
Omluvte mi ten anglický název, drazí příznivci jazyka českého, byla to má první myšlenka, když jsem se rozhodla "vypsat se" a blog prohlásil, že "titulek článku nesmí být prázdný". Snad bych i mohla vymyslet název příhodnější pro mé zápisy, působí na mě však efekt prolínání. Slova přicházejí v různých jazycích, myšlenky se stáčejí od hydrolýzy přes taxonomii, zeměpis USA a literární styly až k zeleným šatům na maturitní ples a k zničení galaxie. Taky vytvářím alternativní historie, přemýšlím o tom, jak by asi fyzikové vystvětlili existenci kouzel a zda by bylo možné vytvořit stroj s duší. V důsledku toho všeho mě pochopitelně stojí velké úsilí, abych vyprodukovala jakýkoli jednodruhový produkt, kromě něčeho k jídlu, samozřejmě.Každému člověku se možná zdá, že je jeho život diametrálně odlišný od životů ostatních. Že on má větší smůlu nebo neskutečně těžké žití. Já bych naopak velmi ráda dostala potvrzeno od odborníka, že jsem naprosto normální a v pořádku, když už o vašem duševním zdraví pochybují i rodiče (a to bohužel zcela vážně), začne ve vás chtě nechtě hlodat čevrvík pochybností. Zvlášť, když v rodině nějaké ty "magory" máme. To si ale nechme někdy na jindy, nikdo rád nečte/neposlouchá o vašich duševních pochybách. Možná je trochu pravda, že člověk se snaží dělat se lepším, než je, když má příležitost.

V prvé řadě jsem vlastně chtěla popřát všem pěkný nový rok, plný štěstí a úspěchů. Ráda bych také vám všem popřála klid a pohodu, protože si myslím, že něco takového není v dnešní společnosti úplně obvyklé. Možná, že kdyby lidé stárli pomaleji, neměli by potřebu na všechno tolik spěchat, víc by vychutnávali. To vás potom napadají různé teorie, když vezmete v úvahu i věci nemožné a nepřípustné. Stačí ale otevřít sešit zpropadeného ZSV a jistě zaznamenáte, že spousta "proslulých filozofů" to tak dělala taky. Už jste někdo slyšel větší nesmysl než to, že všechno vzniklo z ohně? No dobře, nesmyslům dominuje prohlášení "pohyb neexistuje". Ale kdybych se tady měla rozpovídat o všem, co mi na předmětu filozofie přijde postavené na hlavu, musela bych to vydávat na pokračování.

Uvažovala jsem nad nynějším tématem týdne, rozhodně se ale necítím natolik smířená (nebo vydeptaná), abych uvažovala o konci svého vlastního života. Snad někteří nevezmou to téma přiliš doslova, to je jen potřeba doufat. Já bych třeba klidně napsala "Poslední den lidstva", to je takové vděčné, pokud to berete s nadhledem. V různých fikcích se objevují různé způsoby, jak by lidstvo mohlo zaniknout, ve velké části případů jsou to takové ty klasiky jako světová válka s jadernými zbraněmi, nebezpečný virus (z čehož ve valné většině postapo vyplynou zombíci nebo něco na ten způsob), nějaká galaktická událost jako srážka planet nebo změna dráhy okolo Slunce (v důsledku toho na Zemi život buď shoří nebo zmrzne). Oblíbení jsou také vetřelci z jiných planet, protože Vesmír vlastně dává velký prostor fantazii (a strachu toho, co tam může být, že jo?). Proč o tom vlastně vůbec píšu? Zase jsem ztratila nit. Pff.

Pokusím se tedy vrátit se k tomu, co jsem vlastně chtěla, to by mohlo zabrat. Chtěla jsem tak nějak vyjádřit, že tu stále sem, ačkoli se snad zdá, že někam vyprchávám do prázdna. Rozhodně. Blog už jen jakýsi stín, který neustále vodou rozmývám, nechávám jeho obrysy vyznít do ztracena, abych se mohla víc schovat v jeho záhybech. Kiwi se transformuje možná v něco dalšího. Nutno přiznat, že jsem odjakživa byla jako voda, chvíli klidná, chvíli bouřlivá, ne a ne si vybrat jaká vlastně. Reflektující odrazy ostatních, rozpouštějící, omílající. Nicméně děkuji všem, kteří jsou mi v blogovém světě pomyslně nablízku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klavesnicetuka klavesnicetuka | 6. ledna 2016 v 21:28 | Reagovat

Nejsem si jistá, jestli to chápu dobře. Znamená to, že chceš skončit s blogem a založit nový?

Nevím, co se děje, ale v mém okolí a vlastně všude vidím vyčerpané, utahané a otrávené lidi...v takovém stavu si můžeme říct, že se to může jen zlepšovat:-)

2 Bocian Bocian | E-mail | Web | 7. ledna 2016 v 21:46 | Reagovat

Mne sa náhodou takéto články páčia. Nechcem, aby to znelo zle, ale je povzbudzujúce, keď človek nie je v zlom rozpoložení sám. :-D Neviem, či robím dobre, ale momentálne som si zaumienil, že na prvom mieste mám písanie (aj blog). Lebo je naozaj dôležité určiť si priority.
Inak tiež mám tak trochu psychické ťažkosti :-D Som strašný cholerik.

3 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 9. ledna 2016 v 16:27 | Reagovat

Že ty máš před maturitou...? Nějak v tom vidím přesně ten stav, ve kterém jsem já sama před maturou byla :-D
Ale Herakleita a Zenóna se musí zastat - já antickou filosofii milovala. Sice to zní trochu zvláštně, ale když si člověk vezme, kolik věcí v té době ještě nebylo známých, tak ty úvahy vůbec nejsou špatné :-)

4 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 11. ledna 2016 v 21:27 | Reagovat

[1]: Ne, nechci. :) Jen jsem zmatená a rozporuplná, jako většinu svého dosavadního dospívání. To prý přejde s věkem. :D

[2]: Vím, co tím myslíš.Podle mě je dobré určit si priority, cíl. Jen se bojím, že bych svého rozhodnutí litovala, proto tak nezdravě dlouho váhám. A ty že si cholerik? :)

[3]: Jo, jo. :D Já nevím, já se do toho asi neumím správně vcítit. Psychologie mě ještě jakžtakž bavila, ale filozofie asi není můj šálek čaje... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama