Leden 2016

Notes #1

25. ledna 2016 v 20:21 | Kiwizak |  Nástěnka
Poznámky, poznámky, samé poznámky.. :D Pokud je připíchnu na nástěnku, možná se dočkají i dalšího dne. Pokud se stanou námětem zamyšlení nebo pobavení, nebudou marné tak, jak kdybych si je nechala pro sebe. A pokud budou bodovité a stručné, nezaberou mi tolik času, abych se stihla rozptýlit jiným směrem. A vás pravděpodobně neunudí k smrti. Takže poznámky.

Théta

24. ledna 2016 v 20:14 | Kiwizak |  Próza
Pro všechny sliby, které jsem dala vám i sobě, pro všechna písmena, která jsem urazila. Další kousek do příběhu.

Diskuse je důležitá

11. ledna 2016 v 22:25 | Kiwi Zelená |  Z terénu
Přišla jsem na řadu velmi zajímavých zjištění, jak se efektivně ponořit do určité tematiky a zkoušet ji postupně ovládat. Jak jistě víte, v předmaturitním (a na vysoké zřejmě před zkouškovým) obdobím člověk potřebuje pojmout co největší množství učiva. Jsou to vlastně data, která bychom měli mít v hlavě nejen uložena, ale měli bychom být schopni je i ovládat. Proto ve spoustě případů pohoříte s biflováním. Proto se vám stane, že si po měsíci pamatujete jen tak málo z učiva, které jste předtím napsali na výbornou. Jak si co nejlépe a nejtrvanlivěji zapamatovat co nejvíce?

Retrograde

6. ledna 2016 v 18:23 Koš
Omluvte mi ten anglický název, drazí příznivci jazyka českého, byla to má první myšlenka, když jsem se rozhodla "vypsat se" a blog prohlásil, že "titulek článku nesmí být prázdný". Snad bych i mohla vymyslet název příhodnější pro mé zápisy, působí na mě však efekt prolínání. Slova přicházejí v různých jazycích, myšlenky se stáčejí od hydrolýzy přes taxonomii, zeměpis USA a literární styly až k zeleným šatům na maturitní ples a k zničení galaxie. Taky vytvářím alternativní historie, přemýšlím o tom, jak by asi fyzikové vystvětlili existenci kouzel a zda by bylo možné vytvořit stroj s duší. V důsledku toho všeho mě pochopitelně stojí velké úsilí, abych vyprodukovala jakýkoli jednodruhový produkt, kromě něčeho k jídlu, samozřejmě.