Listopad 2015

Éta

23. listopadu 2015 v 21:48 | Kiwi Zelená |  Próza
Další část Alfabety zde. Vaše názory mě opět budou zajímat. :) Je tu vlastně někdo, kdo to vůbec čte? :D Jinak můj Wattpad je zde. Není to vůbec špatná stránka, ačkoli některá díla by potřebovala opravdu hodně korektury. Budu ráda, když se přidáte, pokud vás něco takového aspoň trochu zajímá. Jenom pro upřesnění, vážně nejsem tak egoistická a naivní, abych se považovala za spisovatele. Jenom mě baví psát. :)

Věci, o kterých je potřeba přemýšlet

14. listopadu 2015 v 23:02 | Zelená Kiwi
Pokud nežijete s hlavou zaraženou hluboko do písku, určitě jste postřehli co hýbe světem. Nejprve uprchlické vlny sužující Evropu, nyní další teroristický útok v Paříži. Všichni vyjadřují solidaritu Francii, to je to, co média zdůrazňují nejvíce. Já jen koukám s prázdným pohledem na všechna ta fakta a musím usilovně přemýšlet. Že se blýská na horší časy, to už možná došlo i méně chápavým, otázka ovšem pálí. Co s tím vším bude dál?

Týká se to nás všech, změnou profilovky však jen málo pomůžeme. K pátečnímu útoku se přihlásil Islámský stát. Tato dvojice slov ve většině Evropanů vyvolává hrůzu a paniku. Je to přesně to, co nás napadalo, když přes hranice začaly prodit tisíce uprchlíků. Já.... četla jsem v 7G článek o dobrovolnících, kteří pomáhali na hranicích. Ačkoli je to pro mě téměř nepředstavitelné, chápu, že lidé chtějí pryč. Humans of The New York zveřejňuje statusy s příběhy lidí, nyní povětšinou příběhy uprchlíků... některých se ani nechce věřit. Představa, že zatímco my si tady poklidně a vesele žijeme, zatímco o kus dál se válčí a lidé umírají... to vám dokáže docela převrátit hodnoty. Realita 21. století? Nejistá doba, kdy se všichni tváříme jedním způsobem, ale hrajeme druhým. A já... nevím, čemu věřit. Není to tak, že by se dřív nestávaly špatné věci, jenom se o nich tolik nepsalo a nemluvilo. To kdysi řekl můj táta. Možná je v tom i cosi skrytě konejšivého, pokud se budu snažit to v těch slovech vidět. Média ovládají svět a právě teď nedokážu sledovat zprávy, aniž by mě v nitru nezachvacovala plíživá panika.

Ohledně Paříže... všichni víme, že Francie je známá tím, že její nízká porodnost je vyvážena přistěhovalectvím. Skladba obyvatelstva je tak bohatá po všech směrem, měnšiny se stávájí stále početnějšími a stále hlasitěji se ozývají. Nechci vynášet zběsilé soudy, pouze přemýšlím pomocí písmen. Francii se to vymstilo. Islámský stát si ji vzal do hledáčku. Poslední video jsem neviděla, nejsem si jistá, jestli bych to ustála. Česká republika se také účastní pomoci v boti proti IS. Já... nečekali jsme asi, že nás realita dostihne tak brzo. Náboženský fanatizmus vrhá na poslední události opravdu děsivý podtón. Když jsme se o těchto věcech bavili minulý rok v zeměpise... učitelka o tom nechtěla příliš mluvit. Žena, která procestovala tolik států a viděla tolik věcí.... věděla to. Všichni snad nějak podvědomě cítíme, že by se s tím vším něco mělo urychleně dělat. Já myslím... ne, solidarita je pěkná, ale je k ničemu. Tím nechci říct, že to není strašné. Je to příšerné. Je to hrozné a narušuje to všechny hodnoty, které se snažíme v "moderní společnosti" nastavit. Jenže oni nejsou smýšlející stejně jako my. Způsob, jakým chtějí vést válku.... terorismus je strašný... umírají lidé, aniž by vlastně věděli.... Jednu chvíli jste na koncertě nebo v restauraci s přáteli, rodinou a v druhou chvíli jste prostě mrtví, nezvratně mrtví, ani nevíte jak nebo proč.... nepředstavitelné..... Jenom proto, že někdo potřebuje ostatním něco dokazovat.... Je to nesmyslné a příšerné....

Vybavuje se mi z hodin dějepisu, že všechna období měla jeden podobný rys... vždycky se k nám do Evropy někdo protlačoval... Osmanská říše? Čert to vem. Žádné náboženství není špatné, jenom jeho extrémní formy jsou velmi špatné.. Muslimové nejsou zlo, jak se nás někteří snaží přesvědčit, zlo je ten fanatismus a terorismus. Vždycky když někdo vyrukuje se zkaženým náboženstvím, připomenu si Křížové výpravy. Ani křesťani nejsou nevinní. Zahodíme-li náboženství stranou, zůstává nám obraz budoucí Evropy, ponořené do strachu. Další útoky? Třetí světová válka? Nevíme, co bude dál... Někdo navrhuje, ať uzavřeme Schengenský prostor. Znásobují se obranné složky. Největší strach to ve mě vyvolává možná proto, že mám jen zlomky informací. Nejistota a strach je účinnou zbraní. Co mám ještě říct? Mého života se celé dění zřejmě nějakou dobu nedotkne, to ale neznamená, že bych se neměla zajímat.... Já... nevím... Tenhle článek je směsicí polorozpadlých myšlenek a emocí, které drží stěží pospolu. Tohle je moje reakce. Rozčarování, obavy, nejistota, zmatení... Co víc bych mohla udělat?

Zéta

9. listopadu 2015 v 20:42 | Kiwi Zelená |  Próza
Vím, že by ode mě bylo slušné, jakožto od osoby, která vede všestranný blog, přidávat i jiné věci, než jsou prozaické výplody mé mysli, ale momentálně nejsem v tom správném rozpoložení. Tento díl Alfabety mi dal strašně moc práce, protože se mi podařilo ho smazat z OneNote a musela jsme ho "rozkódovat" z WordPadu. Jako to asi vypadalo si můžete ilustrovat na obrázku níže. Jinak dodávám, že reakce je vítaná. Jo, a tentokrát to bude trochu delší... :)
Epsilon

7. listopadu 2015 v 14:25 | Kiwi Zelená |  Próza
Tady je další díl Alfabety. Rozhodně pište své názory, předem za ně děkuju.