Deset důvodů?!

20. října 2015 v 21:51
Proč zrovna deset? ptám se nahlas. To číslo se mi nelíbí. Je takové kulaté, zarovnané a nicneříkající.

Dobře, jak myslíš. Které číslo je ti tedy sympatičtější?

Sedm. Je to číslo měsíce Července, slunečné číslo. Líbí se mi sedm důvodů. Budou za něco stát, ty poslední tři bych si stejně tahala z paty. Ano, dejme sedm, to bude pěkné.

A proč ne třeba pět, když se ti zdá deset moc? Mělo by to mít jakousi úhlednost, víš.. Sedm je takové příliš náhodné, to se nikomu nelíbí. Číslo z davu nikoho neosloví. Zatímco když to zarovnáme podle šablonky...

...nebude to už mých sedm důvodů, ale jakási předeme daná skupinka vynucených a očíslovaných myšlenek. Co je myšlenka, když nemá svobodu? Mám nápad. Nebudu své důvody číslovat vůbec.

Tak to v žádném případě! To se nesmí. Ztratily by svou váhu. Staly by se zmatečnými myšlenkami, které zabloudily na své cestě k činu. Čísla jim přiřazují prioritu.

Na tom možná něco bude. Kdo ale tvrdí, že mám svých životních priorit deset, pět nebo dvacet? Tak to přece skutečně není.

Tak mi ukaž, co je na tom pravdy, dovedeš napsat svůj seznam důvodů? Čísluj, dokud ti budou číslice stačit. Napiš mi, jak to cítíš, ale nebuď rozvláčná- piš tak, ať hned pochopím, o co jde. O to přece v odrážkách jde, ne?

Napiš to ty, hodíš se k tomu líp. Já neumím shrnout své myšlenky do bodů. Jak můžu vyjádřit své nejhlubší myšlenky, když mám být stručná? Proč prostě neexistuje způsob, jakým by si mohli lidé pouhými doteky předávat myšlenky?

Máš hlavu v mracích. Prostě piš, vrať se na zem. Zestručni sebe sama.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Renyu Renyu | E-mail | Web | 21. října 2015 v 19:32 | Reagovat

Číslo deset se mi taky nelíbí! Vůbec! Celkově moc sudá čísla nemusím, vyjímkou je dvojka, dvanáctka, popřípadě dvacítka či dvacet dva.
Ale desítka je příliš nudná. Moc mainstream pro mě.
Vždycky chtějí deset faktů, deset důvodů.
Navíc desítka je moje číslo v třídní knize, člověk ho nikdy neslyší rád, zvlášť když ho říká profesor fyziky ve spojení se zkoušením.

Navíc deset důvodů...to je trochu trapně málo. To zvládne vymyslet každý, jen tak si to vycucat z prstu.
Když píšu důvody, napíšu jich sedmdesát jedna. Sice si je taky vycucám z prstu, ale stojí mě to mnohemvíc cucání.
Třeba jsem napsala sedmdesát jedna důvodů proč je sedmdesát jedna nejlepší číslo. Protože je.
Minimálně se všichni shodneme, že je lepší než deset.

2 Anna Anna | Web | 22. října 2015 v 0:28 | Reagovat

Prudce originální :-) Já mám nejradši čtverku, ale jako počet důvodů, proč mít ráda tanec, mi to přišlo málo, tak jsem se přiklonila k mainstreamu. A nakonec jsem zjistila, že deset šlo hladce a bez přílišného cucání, ale jedenáctý už bych asi nepojmenovala... Prostě to nakonec bylo tak akorát

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama