Říjen 2015

Delta

25. října 2015 v 13:48 | Kiwi Zelená |  Próza
Další díl Alfabety.

Gama

21. října 2015 v 22:04 | Kiwi Zelená |  Próza
Pouštím do "blogového éteru" třetí pokračování své práce, opět s chutí přijmu jakoukoli kritiku. Tato část má hodně předělávek, takže doufám, že se mi podařilo vychytat všechny nesrovnalosti. Díky za přečtení a reakci. :)

Deset důvodů?!

20. října 2015 v 21:51
Proč zrovna deset? ptám se nahlas. To číslo se mi nelíbí. Je takové kulaté, zarovnané a nicneříkající.

Dobře, jak myslíš. Které číslo je ti tedy sympatičtější?

Sedm. Je to číslo měsíce Července, slunečné číslo. Líbí se mi sedm důvodů. Budou za něco stát, ty poslední tři bych si stejně tahala z paty. Ano, dejme sedm, to bude pěkné.

A proč ne třeba pět, když se ti zdá deset moc? Mělo by to mít jakousi úhlednost, víš.. Sedm je takové příliš náhodné, to se nikomu nelíbí. Číslo z davu nikoho neosloví. Zatímco když to zarovnáme podle šablonky...

...nebude to už mých sedm důvodů, ale jakási předeme daná skupinka vynucených a očíslovaných myšlenek. Co je myšlenka, když nemá svobodu? Mám nápad. Nebudu své důvody číslovat vůbec.

Tak to v žádném případě! To se nesmí. Ztratily by svou váhu. Staly by se zmatečnými myšlenkami, které zabloudily na své cestě k činu. Čísla jim přiřazují prioritu.

Na tom možná něco bude. Kdo ale tvrdí, že mám svých životních priorit deset, pět nebo dvacet? Tak to přece skutečně není.

Tak mi ukaž, co je na tom pravdy, dovedeš napsat svůj seznam důvodů? Čísluj, dokud ti budou číslice stačit. Napiš mi, jak to cítíš, ale nebuď rozvláčná- piš tak, ať hned pochopím, o co jde. O to přece v odrážkách jde, ne?

Napiš to ty, hodíš se k tomu líp. Já neumím shrnout své myšlenky do bodů. Jak můžu vyjádřit své nejhlubší myšlenky, když mám být stručná? Proč prostě neexistuje způsob, jakým by si mohli lidé pouhými doteky předávat myšlenky?

Máš hlavu v mracích. Prostě piš, vrať se na zem. Zestručni sebe sama.Dívka s oknem a jiné

10. října 2015 v 10:14 | Kiwi |  Kresby a jiná dílka
Nemusím nic vysvětlovat nikomu z vás. Lidi, které jsem měla ráda, mě zraňují. Tady je Dívka s oknem.


Nejsem žádná troškařka, když na to přijde. Vkládám sem také ostatní čmrky, i starší, které bych možná mohla lehce okomentovat.

Liší se v něčem?

6. října 2015 v 21:56 | Kiwi Zelená |  Témata Týdne
Schopnost prožívat každý okamžik svého života obdivuju, hodila by se mi, ale přesto stále pochybuju o její skutečné existenci. Někteří lidé to mají takové... "plynulé". Mě přijde, že odsekávám den za dnem, neschopna někam se pohnout. Jediné, co mě žene kupředu je vidina víkendu, jaké to líbivé slovo! A když pak přijde víkend, nejsem schopna si ho užít. Jenom koukám na další stránku kalendáře, na pondělí a všechny barevnou fixou vepsané strasti. Každý den za dnem je stejný. Školní látka je jediné, co se mění. Facebooková zeď se mění. Vezmu si něco jiného na sebe. Dám si něco jiného k jídlu, ale mnohdy je to stejné jako s oblečením- opakuje se to tak, že už to nudí i mě. Další den odseknutý ze stále ubývajícího špalíčku. Ty drobné nuance neznamenají nic moc, možná jsou jenom důvodem, proč ještě stále obelhávám sama sebe a nic s tím nedělám. Realita je totiž drsná a nemilá- nehýbu se. Nikam se nepohnu. Všechno stagnuje nebo degraduje. Žádný postup, žádná rostoucí křivka. A každá další tečka na grafu matematické posloupnosti je stejná jak ta předchozí.

Marťan jako film /recenze/

1. října 2015 v 20:21 | Kiwi Zelená |  Z terénu
Marťan. Film natočený podle stejnojmenného bestselleru s Mattem Damonem v hlavní roli. Nejlepší volba vůbec- Matt Damon alias Mark Watney si získá vaše srdce. Budete s ním trpět, bude se s ním bavit, donutí vás všemu uvěřit. Celé dvě a půl hodiny se nebudete nudit. Atmosféra Marsu a opuštěného kosmonauta v kontrastu s celou zemí spojenou kvůli jeho záchraně vás bude provázet celým filmem. Kniha byla opravdu úžasná a tak jsem šla do kina s velkým očekáváním. A odcházela jsem nadšená.

marŤan

9.9/10