Měsíc květin

1. května 2015 v 20:13 | KZ |  Z terénu
Včera byl nádherný den, sluníčko svítilo, prodloužený víkend byl přede mnou a škola za mnou. Procházela jsem parkem a cítila to v duši. Tu radost. Kolem mě kvetly spousty pampelišek a sedmikrásek. Jírovce skláněly své větve obtěžkané masivními voňavými květy. Hrdlo se mi svíralo v alergické reakci ale to ničemu nevadilo. Byla jsem na těch několik zářivých chvil bezstarostně šťastná. Zalovila jsem ve vzpomínkách na rané dětství a pustila se do pletení věnce z pampelišek. Zaplétala jsem jak smetanky lékařské, tak jejich všemožné kolegyně se žlutými hlavičkami. Po boku mi valil potok a v korunách zpívali ptáčci. Cítila jsem hluboký pocit uspokojení z toho, že už je umím téměř všechny pojmenovat.

Studenti naší školy měli Poslední zvonění. Byl to rozhodně rušný den, ale byla zábava. Oni maturují příští týden, ale mě to naštěstí čeká až za rok. Už teď ale cítím, jak je ta doba děsivě krátká. Neustále se musím uklidňovat, ale ty hlučně tikající hodiny mi nedají spát. Myšlenka na to, co musím v životě udělat, abych byla alespoň někdo průměrný, mi nad hlavou visí jak Damoklův meč. Chtěla jsem začít s přípravami co nejdřív, ale přijdu si strašně přesycená. Víte, jednoho docela unaví být pořád ten špatný, ten neschopný, ten nevděčný, ten ničema. A dnes ani nesvítí sluníčko, barvy blednou.

Poprvé v životě mám pocit, že mám času habaděj, ale není mi k ničemu. Nejsem schopná. Udělala jsem toho za dnešek tak málo, že je to až směšně nevyužitý den. Naučila jsem se kreslit v PT SAI (díky brácho). Přeházela si barvy na blogu. Udělala jsem si půllitr bílé kávy a čtyři velké čaje. Včerejšek jsem zabila koukáním na seriály. Někde jsem se doslechla o seriálu Arrow a ačkoli mě zpočátku moc nebral, líbí se mi čím dál víc. Bohužel pro mě. Vím, že je to celkem ptákovina, ale chytlavá. Ale už kvůli super postavě hlavního hrdiny to má plusové body. :D Taky jsem se proháněla na Pandoře. Zatím můžu říct, že dvojka u mě jednoznačně vede před jedničkou. Pre-sequel jsem ještě nehrála. A pak samozřejmě bodují Tales from the Borderlands, ale to ani nemůže být jinak. Mimochodem, dala jsem tátovi přečíst oba díly Metra. Líbilo se mu to, ačkoli se snažil některé situace logicky vysvětlit, ačkoli byly dle mě nevysvětlitelné. Strhlo se v naši obvyklou bolestnou debatu, tentokrát třeba na téma rtuťových výbojek nebo přežití mutantů na povrchu...

Začla jsem tak poeticky a skončím zase u bezcílného plácání. Je těžké držet se jednoho konceptu. Kamarádka mi řekla, že je velice pravděpodobné, že trpím rozdvojením osobnosti. Díky ti za to, drahá.

Každopádně, květen je před námi. :) Těším se jak malá, až se vrhnu na některé věci, které jsem si pro sebe nachystala. V létě jsem se umluvila na brigádu u mámy v obchodě, za přivýdělek bych si konečně mohla pořídit ten luk, co už po něm tak toužebně koukám delší dobu. Chtěla bych to už začít zkoušet. Taky jsem se upsala na dva týdny dobrovolnických prací pro Hnutí DUHA. Budou to užitečné zkušenosti a dobrý pocit, pokud to přežiju v jednom kuse. Odkaz je tady. Pokud chcete a máte čas, přidejte se, ráda vás uvidím. Účastním se toho v NP Podyjí a CHKO Moravský kras. Je to nejblíž a snad nehrozí, že bych se u toho přizabila. I když, no, uvidíme. :D

Dá se říct, že to jsou parádní plány. Já se ale vždycky do poslendí vteřinky bojím, že se něco pokazí a bude z toho noční můra. Asi "přirozená" nedůvěra v sebe a okolí. Nejvíc se ale nemůžu dočkat, až pojedeme s našima do Bílých Karpat. Teď tam poroste tolik nádherných květin! Víte, byla jsem sice s mámou na Floře (proč ne, když to máme co by kamenem dohodil), ale stojím si za tím, že nejkrásnější květiny jsou ty v přírodě. Na zahrádce zavrtané v zemi, v parku obklopené měkkými trávníky, na louce ve víru vůní a barev. Na Floře byla sice pěkně stylizovaná hala, ale já se mohla ubránit pocitu, že ty řezané květiny visící ze stropu za stonek byly prostě mrtvé. A já na mrtvolky koukám docela nerada, chybí jim ta jiskra, která ve mně při pozorování živých rostlinek probouzí radost.

Takže je před námi květen, měsíc květin. Měsíc životní energie. Asi si sestavím pracovní plán, ať ji využiju na maximum. Mějte se pěkně. Všem šťastně spárovaným přeji co nevíc lásky. Slyšela jsem taky, že dneska hrajeme hokej. Jde to trochu mimo mě, ačkoli všichni z toho mají celonárodní událost. Mám samozřejmě radost, že máme pro naše milé hokejisty takovou podporu. Jenom mě vždycky nebaví a docela mrzí poslouchat, když po naší prohře řada "věrných fanoušků" na naše mužstvo nadává. Tak snad jim buď fandím ve všem, nebo vůbec, ne?

P.S.: Byla jsem v Praze. Nádherný výhled ze střechy ND, že ano? :)

Už jsem to zase natáhla až přespříliš. Pište mi, prosím, své dojmy, na odezvě mi vážně záleží. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Limeo Limeo | E-mail | Web | 2. května 2015 v 6:45 | Reagovat

Mě čeká maturita naštěstí až za tři roky, takže to mám ještě dobré :-D. K nám nejdříve přišla oktáva, ti nás zmalovali a pak přišel čtvrťák, ty nám nastříkali na obličeje šlehačku a do vlasů ocet 8-O :D.
Dobrovolnická práce pro hnutí DUHA? to muselo být zajímavé psát ;-).
Já mám jaro také ráda, je teplo, ale ne horko a sem tam i zaprší, navíc dává plno možností fotografům ;-).

2 black-games black-games | Web | 2. května 2015 v 11:49 | Reagovat

Haha, nevěděl jsem, že jsi alergik, tím pádem jsi i můj člověk :-D Závislost na seriálech a ztráta času nad touhle činností? To znám až most dobře, ale aspoň jsem se z toho naučil anglicky, takže je to jeden z mála předmětů, které mi ještě jdou :-D U nás na sídlišti každou chvíli prší, pak na chvíli vysvitne slunce a pořád dokola, takže zatím se nevydávám na lov kešek a fotek, ale ta doba se blíží :-D Květen mám jinak také rád, není přehnané vedro ani přehnaná zima a alergie mi v tu dobu pomalu odeznívá.

3 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 3. května 2015 v 14:09 | Reagovat

Neboj, nakonec zjistíš, že maturita je vlastně to nejjednodušší z celého roku. Pokud člověk umí aspoň něco. Tedy kromě didaktického testu z cizího jazyka. Na to pozor. Jinak je to fraška.

4 Skřítek z dolu Skřítek z dolu | E-mail | Web | 3. května 2015 v 18:22 | Reagovat

Jé koukala jsem na profil a taky mám ráda Nightwish a Tarju jinak máš krásný zelený blog :3

5 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | E-mail | Web | 3. května 2015 v 18:49 | Reagovat

[1]: Jak psát? Asi tě nechápu.. :D

[2]: Alergik a téměř i astmatik, těší mě. :D A ano, máš pravdu, já mám také velkou část své angličtiny ze seriálů a z her. :-D

[3]: Možná, ale ten strach z dosud nezažitého to nijak nezažene.. :D

[4]: Těší mě potkat někoho stejně zaměřeného. :) A díky. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama