Duben 2015

Altair Ibn-La'Ahad

26. dubna 2015 v 17:30 | KZ |  Kresby a jiná dílka
Dva pokusy o kresbu slavného asasínského mistra Altaira. :) Na kresbě asasínů mi vždycky přišel nejtěžší "obličej", čili kapuce a stíny tvořící običej v ní skrytý. Tedy kápě, samozřejmě. Ale kreslit oblečení je taky složité, zvlášť, když se snažíte, aby "látka" vypadala alespoň trochu jako látka a aby stíny relativně odpovídaly. Altair je na kresbu nejjednodušší, dle mého názoru, protože má nejméně přídatné výstroje, popruhů, kabátků a tak podobně. Budu to pilovat a postupně se pokusím o všechny. A také o jiné úhly pohledu a pozice. :) Například Ezio s množstvím zdobných prvků nebo Arno s jeho komplikovaným kabátkem bude skutečná výzva. :) Zatím je ale těžké nakreslit i "jednoduchého" Altaira. A co se týče jakž takž realistických figur, pracuju na tom. ;) Snad příště.


Ultimate book tag

13. dubna 2015 v 20:12 | Kiwi Zelená |  Projekty
K čemu že jsou blogové výzvy? Přejmete něčí zadání a šíříte jeho nápad dál. Je to pro příjemný pocit ze solidarity a takové to příjemné šimrání toho, že se k něčemu můžete taky vyjádřit a lidi vás možná vezmou na vědomí. Tuhle challenge jsem našla na blogu christiiinky a rozhodla se zkusit napsat vlastní odpovědi. Jak už z názvu vyplývá, bude to o knihách. :D

Shrnutí březen

1. dubna 2015 v 19:57 | KZ |  Fotografie
Březen je zvláštní měsíc. Nejste si jistí, jestli už je jaro nebo je ještě zima. Nikdo nekouká na kalendář, ale na teploměr, z okna, nebo na zem. To aby viděl, jestli už se země probírá. Mám dvě sady fotek jarních kytiček, pojedli už jsme hojně i medvědího česneku a dokonce začali odhazovat svršky. Přesto mě ale dnes na cestě do školy zastihla opravdu nepříjemná sněhová vánice. Už tě poznávám, April.
Povím vám o různých věcech, které se mi v březnu udály. Mám z nich radost, a tu je přece třeba šířit dál. :)

Obsah: jarní fotky kytiček, nadšení nad novými přírůstky do knihoven, Zající v krabici na březen