S tužkou v ruce

28. února 2015 v 15:47 | Kiwi |  Kresby a jiná dílka
Tohle je sběr všech mých kreslených či jinak zrozených výtvorů za uplynulý čas. Odklonila jsem se od kreslení reality a vytvářela spíše katastrofické postavy a jiná podivná vzezření. Snaha o kreslení asasínů, snaha o kreslení čarodějek, snaha o nakreslení něčeho kloudného. Posuďte sami, jak se mi dařilo.

Pozdravuje vás moje tužka! ;)


První by mě být můj bratr. Tvrdí o sobě, že si vůbec není podobný, ale řekla bych, že nějaké rysy se mi zachytit podařilo. Až na ty rty, ty jsou otřesné. Nikdy mi nejdou.

Podtím je snaha o znázornění šermířské pozice. Samozřejmě že z paměti, já jinak ani nekreslím. Snad se mi to podařilo vystihnout, nutno přihlédnout k tomu, že jsem nikdy nešermovala ani nikoho naživo šermovat neviděla...

Další je snaha o běžícího asasína. Vypadá spíš, jako kdyby padal...

K motýlovi snad ani nemusím mít žádný komentář...

Tu "zprzněnou" fotografii musím náležitě vysvětlit. Jedná se o scénku z inscenace románu Rozmarné léto. Čistě náhodou se vyskytla vytištěna doházejícími barvami z tiskárny (proto ta růžová) na druhé straně mého papíru do školy. Jenom jsem ji vlastně vybarvila....

To pod tím byla plytká snaha o Jablko ráje, artefakt první civilizace. V mém podání je to jen těžko rozpoznatelné... :D

Následnující črt ze sešitu společenských věd je zřejmě následek na překotné přečtení Metra 2033. Rozhodně doporučuju k přečtení všem, které zajímá postapokalyptická tematika a ruské prostředí. Temná nálada zaručena.

Poslední trojice je ve skutečnosti jediný obrázek, první dvě fotografie jsou pouze detaily té poslední. Kdybych vám vyprávěla, co mě k tomu vedlo, stejně bych se v tom ztratila. Neptejte se. Je to "plakát" a na něm dvě čarodějky, kterým jsem zapoměla vygumovat hrudníky... ;)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ali Ali | E-mail | Web | 28. února 2015 v 18:03 | Reagovat

Jestli ráda kreslíš, je to super, jenom tak dál :) Jenom by podle mě stálo za úvahu občas zkusit kreslit podle předlohy a taky třeba zkusit postavu nebo obličej podle nějakého návodu, internet je toho plný. Člověk má nějakou anatomii, a pokud to ignorujeme, vycházím nám občas poněkud placaté výsledky očividně bez kostí.
Třeba tady je jeden návod:
http://www.tutoriarts.cz/zaklady-kresleni-7-dil-clovek-1017

2 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 28. února 2015 v 19:44 | Reagovat

[1]: Ou, já vím... :/ Měla jsem ve lekce estetické výchovy, kde jsme kreslili přesně podle různých návodů. Snažila jsem se jakž takž dodržovat poměry, které mi vštěpovali, ohledně ramen, délky rukou, nohou a podobně. Nemám to ještě úplně zažité. Já ale nevím, kreslit zpaměti mě baví mnohem víc než podle předloh. Ale díky, budu na reálném vzezření osob kreslených pracovat. ;)

3 Ali Ali | Web | 28. února 2015 v 20:43 | Reagovat

[2]: No, to chápu, mě to zpaměti taky baví mnohem víc :) Ale víš co? I když kreslím zpaměti, vždycky mi hrozně pomůže si nejdřív navrhnout takovou tu válečkovou kostru, jestli víš, co myslím, na tom jsou docela dobře vidět proporce a snadno se upravují chyby, když už člověk kreslí jednotlivé prsty, a pak zjistí, že udělal jednu ruku dlouhou, je to k vzteku. A tak je to i s obličejem, nejdřív si třeba zkus udělat vodící linky (třeba uprostřed vodorovně - úroveň očí a svisle), to aspoň mně dost pomáhá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama