Do nového roka

1. ledna 2015 v 19:41 | Kiwi |  Koš
Lidé si s příchodem nového roku dávají všemožná předsevzetí. Ani já na tom nejsem jinak, ačkoli jsem nahlas nic nevyslovila. Cítím, že všechno je s každým rokem horší a horší, nevím, kam se ubírám a kam směřuji, ale nelíbí se mi to. A proto si přeju. Vím že doufat nestačí, že se člověk musí přičinit. A tak sbírám síly. Kdo by se nepřál, aby byl následující rok lepší než ten předešlý? Aby přinesl nový vítr do plachet, novou chuť a sílu...
Není nic lepšího, než dobře naladění lidé. Není nic hřejivějšího, než úsměv, který se dá předat dál, milá slova, které pohladí po duši. Měli bychom směřovat k pozitivitě a optimismu za těchto ztížených podmínek. Řekněme si to na rovinu, život není sranda. Pokud ho chcete brát zodpovědně, dá vám zabrat. Proto je tak důležité mít kolem sebe lidi, kteří vás rádi vidí. A on vás každý mnohem raději uvidí, když se budete usmívat a snažit se šířit pozitivní energii. V tom je síla. Ta síla, kterou chci uchopit a zpříjemnit si s ní život. Takže žádné strachy.. :-)Pokud bych se měla ohlédnout za rokem 2014, nejsem si jistá, co uvidím. Z osobního hlediska byly zejména poslední měsíce docela bouřlivé a neučesané, udělala jsem takové životní rozhodnutí- praštila jsem se svým životním sportem a omezila ho na minimum, jen kvůli mým přátelům. Důvod? Sama nevím, cítila jsem, že to není ono, neustále se hnát za nižším časem. Nic nemění fakt, že veslování pořád miluju. Nad pocit lodě letící po hladině není. Ale nechci se hnát. Nevím, jak si líp vysvětlit doufání, že mi teď bude líp. Z blogového hlediska mě čekal zásadní úspěch- přijetí do Autorského Klubu. Nebudu komentovat nějak rozsáhle poslední dění v něm, snad jen tak, že mě uzavření blogu AK mrzí a celkově mě to smutně zaráží. Kdybych byla co k čemu, dávno bych se do toho vložila. Jenže chuť někdy nestačí- já jsem velmi náladová a nestálá persona, takže na dlouhodobějších projektech si vylámu zuby. Články vydávám celkem stabilně, ačkoli o kvalitě můžou polemizovat jedině tak případní čtenáři. Průměr mám tak čtyři články za měsíc. Taky jsem jednou byla umístěna na titulku- s článkem o holkách a hraní PC her- musím říct, že jsem si pak parádně početla na komentářích a vehnalo mi to úplně sílu do žil. Nevím, jestli by byl zájem o častější články s herní tematikou, mě tahle oblast láká, ale mám pocit, že bych tu nenašla odezvu.

Jak jsem řekla, mám takový přibližný bezeslovný náboj do roku 2015. Můžu si sem vypsat plán, ale většinou nic nevychází podle předpokladů, tím spíš ještě u novoročních předstevzetí. Ale tak budiž... :-D
Chci ze sebe udělat milejšího a míň sebestřednýho člověka. Je to běh na dlouhou trať, ale rozhodně by to byla dobrá "investice" do budoucna. :) Koho by zajímalo, tak zmíním, že jeden z mých osobních projektíků zatím klape jak hodinky- na rukou mám momentálně docela normální pěkné nehty! Docela sílí a s pohledem na ně sílím i já, je to super pocit. :) Jelikož mě teď čeká pololetí, mohla bych možná zmínit nějaké školní cíle- mám jenom dva. Nechci dostat trojku (ani nic horšího) z fyziky. Je to docela nereálné, protože se s fyzikou nekamarádím, ale musím to ještě jednou zkusit. Poslední pokusy můžou v všem tom zoufalství vyjít. To druhé je samozřejmě seminárka, na kterou mám patnáct dní ode dneška, ale hotové nemám ani o kus víc, než před měsícem. Pardom všem, co čekají na vysvětlení metabolismů, ale se k tomu snažím dokopat. Awww, kdyby alespoň nebylo tolik jiných věcí, co si žádají mou pozornost! Prokrastinace level nejvyšší. S tou bych taky chtěla zatočit, ale nedávám si moc šancí. Nene. Některý věci, aktivity, hry a hráči mi prostě přirostli k srdci. Měla bych je omezit, aby zbylo místo na další. Proč má sakra den jenom 24 hodin? No dobře, přiznávám, jsem na tom závislá. Proklínám den, kdy jsem si založila Steam účet. Proklínám den, kdy jsem narazila na Agraelův kanál. Kdyby nikdy nedošlo k těmto dvěma událostem, jak moc by se to projevilo? Někdy si říkám, že by bylo lepší zapomenout heslo na všechny ty účty a aplikace. Pak bych byla nahraná, vymanila bych se ze spárů doby moderní a mohla si v klídku hodit batůžek přes rameno a vyrazit do světa... :) A asi bych byla i šťastná.

K Vánocům jsem si přála luk, ale asi si ho holt budu muset koupit sama. Což v praxi znamená, že bych měla ještě jednou zvážit, zda Borderlands dvojku tak nutně potřebuju. Ale považte, v akci za 5 euro, no nekup to! :D
Dostala jsem čtečku PocketBook, která sice není podsvícená (ale je zelená!), ale i tak jsem s ní maximálně spokojená. Pak nějaké takové ty drobnosti, které vám vypisovat nebudu, nikoho nezajímají. Mnohem víc mě ale potěšilo, že měly úspěch moje dárky- zejména ten pro taťku. Možná to zní blbě, ale má rád zajíčky a kdysi v mládi měli s bráchou dvojčlennou skupinu- Terrible Players. Použila jsem černé tričko, Savo, trošku kreativity a bylo to. No, vyrobila jsem si šablonu, což byla ta nějtěžší část. Pak jsem to postříkala Savem a modlila se, ať šablona vydrží- kupodivu tvrdý papír vydržel. Výsledek nebyl stoprocentní, ale hlavní je, že jsem vystihla typ zajíčka, které táta kreslíval, a správně promyslela kontrast. Vlastně vám sem můžu dát fotky. :)


Chtěla jsem v tomhle článku udržet formu, ale zase se rozpadla. Nejsem s to se koncentrovat. Takže hážu do koše a příště se snad uvidíme u nějakého článku, co má hlavu a patu (když už jsem ten člen AK, co? :D).

Všem vám přeju parádní a sluníčkový rok 2015! Splňte si své cíle, protože chcete, ne proto, že musíte. Nechť vaše meče zůstanou vždy ostré. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/ Byla jsi tu. Jaký je tvůj názor na blog?

Dobrý. :-)
Špatný. :-(
Radši žádný. :-P
Nic extra... :O

Komentáře

1 christiiinka christiiinka | Web | 1. ledna 2015 v 20:43 | Reagovat

Po luku taky moc toužím :-), i když bych při prvních pokusech určitě někoho zapíchla :D. Přála bych ti, aby se ti všechno dobré, o čem tu mluvíš splnilo. Pěkný rok Kiwi!

2 Janča Janča | E-mail | Web | 1. ledna 2015 v 21:04 | Reagovat

To tričko je parádní! :D A taťka měl skupinu se svým bráchou nebo s tvým? :D Přeju, ať se ti splní, čeho chceš v novém roce dosáhnout. :)

3 Kika Kika | E-mail | Web | 1. ledna 2015 v 23:17 | Reagovat

Jsi šikula, možná se nekamarádíš s fyzikou, ale umělecky nadaná jsi víc než dost ;)

Ať se Ti vyplní všechno, co si přeješ a třeba i na to veslování si občas čas najdeš.

4 Bocian Bocian | E-mail | Web | 3. ledna 2015 v 8:27 | Reagovat

Aj tebe všetko dobré, keď už sa ten dátum mení. S nechtami, blogom, fyzikou a seminárkou rozhodne držím palce :-). Čo sa vrcholne pasívneho oddychu týka, tak tu je konkurencia pomerne vysoká :-D. Aj ja som sa začlenil a pred povinnosťami preferujem iné... pôžitky :-D. Dokonca už aj pred vlastným hniezdom a písaním, čo považujem za kritické. Za chvíľku však to pekné pominie (nechcem vyvolávať rozruch) a my s tým školským životom musíme bojovať, zápasiť ako s veternými mlynmi.

5 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 4. ledna 2015 v 12:21 | Reagovat

[1]: Děkuju :D

[2]: Se svým bráchou, můj brácha je ještě mladší než já, to by neklaplo... :D A děkuji :)

[3]: Děkuju. :) Já se snažím se od toho neodtrhnout úplně, hlavně kvůli těm lidem, co tam jsou. :/

[4]: Děkuju. :) Ale jo, ten pocit, kdy zanedbám věci ostatní, abych si v klidu "oddáchla"...., ten znám. :-D Je to tak lákavé. A školu mi ani nepřipomínej... :( Čím dál horší a komplikovanější.

6 Taychi Taychi | E-mail | Web | 4. ledna 2015 v 19:02 | Reagovat

Nemůžeš se zavděčit všem. A fyzice se zavděčí málokdo :-D Moc krásné dárky. Zajíček je roztomilý. Být méně sebestředná je dobrý plán. Měla bych se do něj také zapojit. :-D

7 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 8. ledna 2015 v 17:14 | Reagovat

Já luk mám!! :D Klidně ti pomohu i s výběrem :D A náhodou - forma se ti docela povedla, jen proboha to ti v AK nevštěpili zarovnání do bloku? :D Trička se ti povedly, má to celkem šmrnc a tátovi se prostě líbit musela! :D

Na nějaká předsevzetí kašli, dokud nebudeš opravdu chtít a vědět, že to je správné. Veslování? To musí být sranda. Hele co takhle rozhovor? Hm? :D

8 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 8. ledna 2015 v 18:06 | Reagovat

[7]: Mám vybranej základní- dokud s tím moc neumím, nemá podle mě smysl kupovat nějaký lepší. Ale díky. :)
Aa, zarovnání... :D Většinou ho používám, ale tady jsem jaksi pozapomněla... :D
Veslování je všechno, jen ne sranda. Přečti si třeba tohle: http://whats-the-matter.blog.cz/1409/chytit-to-za-spravny-konec. :)
Já? Rozhovor? :O Klidně, pokud si myslíš, že to někoho bude bavit číst.. :-D

9 stuprum stuprum | Web | 11. ledna 2015 v 17:04 | Reagovat

Rozhovor! Rozhovor! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama