Gavin Dunne, znáte ho?

19. prosince 2014 v 23:06 | Kiwi |  Hudba
Gavin Dunne je nadaný hudebník. Sám si píše texty a zpívá je. Sám si skládá hudbu a nahrává ji a veškeré finální úpravy dělá také sám. Zpívá o všemožných tématech, hlavně ale tvoří filmovou a herní hudbu. Tohle všechno dělá jako jediná osoba pod "přezdívkou" Miracle of Sound. Prostě tvorba jednoho velmi taletovaného a šikovného nadšence na profesionální úrovni. Má na kontě například i soundtrack k Wastelands 2 nebo spolupracuje s tvůrci Mass Effectu. Takže žádná pouze lokální záležitost. Přes tohle všechno jsem o něm ale na internetu nenašla ani písmenko česky. Nebýt šťastné náhody, sama bych o něm možná do teď nevěděla. Vám se to ale stát nemůže, protože vám ho teď představím. :)


Na YouTube vyvěsil první v roce 2010. Alespoň to, co visí na jeho kanálu doteď. Od té doby je v jeho tvorbě vidět velký pokrok. Putuje napříč různými styly, z nichž mu některé sednou více, některé méně. Spousta z jeho písní ale sklízí velké ohlasy u diváků. Pokud se někdo věnuje hudbě takovou měrou jako on, je jasné, že to asi nebude dělat zadarmo. Každý se musí něčím živit. Na stránkách miracleofsound.bandcamp.com tedy prodává svá alba. Jsou tam také volně k poslechu. Můžete ho také najít na stránkách magazínu the Escapist, s nímž má zřejmě nějakou formu propagační smlouvy.

Gavin Dunne s Lornou Dollery, na druhém obrázku.

Než se vás pokusím nalákat na něco z jeho tvorby, uvedu ještě nějaké zajímavosti, které jsem tak různě sesbírala. Gavin Dunne je Ir. Ne, že by to tedy nějak silně ovlivňovalo jeho tvorbu. V té se zaměřuje především na herní tematiku. Je báječné, jak dokáže vystihnout atmosféru hry a dodat jí správná slova a melodii. Podpory fanoušků si velmi váží, díky nim totiž může, jak sám napsal, dělat svojí vysněnou práci. Je také "ojedinělým případem" YouTubera, který má velké množství odběratelů a přesto odpovídá na komentáře pod svými videi. Vážně, už se to moc nevídá i u jedinců s menší počtem odběrů. Z jeho odpovědí je také vidět, že je to člověk plný nadšení pro to, co dělá. Z jeho vlogů za shlédnutí a z rozhovorů je zase poznat, že je to přijemná a sympatická osoba. :)
Zná se také s Danem Bullem, který je něco jako kolega, až na to, že se věnuje rapu. Ke své tvorbě si také přizval párkrát svou friend Lornu Dollery. Ta píše na svém blogu třeba o poslední společné písni Dream Of The Sky z Bioshocku Infinite. Musím říct, že je vážně povedená.

Jak jsem zmínila už v úvodu, hudbu k Wastelands 2 je také práce MOS (Miracle of Sound). Je to vlastně Credits music, tedy hudba, která hraje po dohrání během titulků. Jmenuje se Cries Of A Dead World.
Gavin napsal hudbu například také na Assassin's Creed Unity (My Revolution), Far Cry 4 (Welcome home), The Evil Within (Into The Mind), Zaklínače: Divoký hon (Wake The White Wolf) nebo Dragon Age: Inquisition (All as One), nejnovější AAA hry. Zmocnil se jich opravdu parádním způsobem, v každém kousku se téměř skrývá zhudebněna sama hra. Není to ale jenom o žhavých herních novinkách. Můžete si poslechnout tributy třeba na Hru o trůny, Skyfall nebo Hobita, záleží na vás.
Mezi moje starší oblíbené patří například dvě písně z prostředí Skyrimu a to Khajiit Like To Sneak a Nord Mead. To vystižení je naprosto geniální. Pokud vás tohle alespoň trochu baví, myslím, že si vás získají. :)
Zdůraznit bych mohla také Joker's Song. Myslím, že není moc třeba dodávat, jaké filmové/herní postavy se to týká. Atmosféra je tam zachycena neskutečně chytlavě a věrohodně.

Mám dojem, že by nemělo moc cenu dávat sem odkazy na veškerou jeho tvorbu. Koho jsem zaujala, snad se sám podívá a podpoří tohoto slibného interpreta, koho jsem nazaujala, co se dá dělat.. :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 black-games black-games | Web | 20. prosince 2014 v 12:23 | Reagovat

Hej tak to je jinej frajer! :O Úžasný songy + díky za tip ^^

2 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 20. prosince 2014 v 14:55 | Reagovat

[1]: Jop! Mám radost, že se líbí! :)

3 Lyra Lyra | E-mail | Web | 21. prosince 2014 v 16:02 | Reagovat

Neznala jsem ho, ale ráda si poslechnu některé jeho skladby, zajímavých interpretů není nikdy dost. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama