Tři tečky a vykřičník

18. července 2014 v 17:50 | Kiwi
Ok., tohle nevyšlo. Nic vlastně nevyšlo. Měla jsem pocit radosti a smysluplnosti, ale to ne, ten si nezasloužím. Vždyť jsem přece tak špatná!

Jak jim tohle můžu dělat? Já a nikdo jiný.

Kdyby se aspoň trochu zajímali, trochu opřeli. Ne, oni jen ničí a na oplátku by chtěli práci a vděk.

Ty budeš dělat přesně to, co ti řekneme. Přesně v tolik, v kolik ti řekneme. Že se ti to nelíbí? Ale to nás nezajímá. Bude to tak, jak chceme my.

Proč mě nenecháte dýchat? Proč mi nedáte trochu radosti? To se potom divíte, že utíkám do jiných světů. Nechci s vámi být. Nechci, abyste mi brali to málo, co jsem si vytvořila. Já sama. Chci si to nechat.

Tak mě nechte být. Nechte mě být nebo už to nevydržím! Nevydržím se tvářit, že je mi to jedno.

Abych to líp strávila, tvářím se lhostejně. To se vám taky nelíbí. Přestaňte mi nadávat.

Přestaňte. Taky se umím naštvat. Může to být horší. Já s vámi chci vyjít. Tak proč mi to sakra děláte?!

Dost už...!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 MTS MTS | 29. srpna 2014 v 12:10 | Reagovat

Jo.. není zvláštní, že s tímhle má problémy tolik lidí? Vždyť je to tak strašně ohrané.. musí jim být jasné, že tímhle přístupem nic nezmění, že to jen zhorší, vyvolají další vzdor, ten zas další odsouzení a to zas další vzdor.. a nechceme jim ubližovat, ale když se nebudeme bránit, ublížíme sobě.. být sobec nebo oběť? Co je to za debilní volbu? ..přitom je to tak strašně primitivní - nechceme nic víc než svobodu a maličkou rošku jistoty. Všechny vzlety i pády a všechna zlámaná křídla, co k volnosti patří, nemít nic než to, co si vydřeme, ale vědět, že je to skutečně naše.. necítit se jako vzpurný a nevděčný otrok. Copak by jim ublížilo, kdyby to nechali na nás? Nepotřebujeme se nechat vláčet za ručičku, nepotřebujeme se nechat zachraňovat, rozhodně ne za cenu toho, že je po nás oplátkou vyžadováno vzdát se vlastní vůle.. proč se nespokojí s tím, že máme svoje životy, proč nás chtějí měnit? Jak můžou říkat, že to myslí v dobrém, že nás mají rádi - když nemají rádi NÁS, ale to, co z nás chtějí udělat? Čemu máme teda věřit..? ..ale on se ten smír jednou najde. Musí; vždyť tahle věčná rozepře nemá vůbec---žádný---důvod.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama