Holky nejsou méněcenné hráčky

27. června 2014 v 13:30 | Kiwi Zelená |  Hry
Již dávno není pravidlem, že počítačové hry jsou zábavou jenom pro kluky. Tak, jako se stírají hranice všude jinde, i tady došlo k přirozenému promísení obou skupin, ačkoli to mezi nimi někdy trochu skřípe. Určitě by bylo zajímavé zjistit, jaká část ze všech hráčů jsou vlastně děvčata, jaké hry preferují, a jak se začlenila do komunity. K tomu bohužel nemám prostředky, ale i přesto mě napadlo zkusit se zeptat všech, kteří na tento článek narazí. Nejprve si ale pojďme trochu povídat. :-)

Assassin's Creed- pevnost asasínů, MasyafHry se vyvíjí

Možná, že kdysi byly hry vážně jenom pro mužské pohlaví. Nebylo ještě tolik jiných možností. Nevím třeba, kolik dívek by si s chutí zahrálo některé starší, myslím vážně starší, kousky. Atraktivita počítačových her ale roste téměř nadzvukouvou rychlostí. Působí ná vás skvělou hratelností, poutavými příběhy, krásnou grafikou, samozřejmě v závislosti na tom, jaký žánr si vyberete. Právě tyto faktory možná lákají k odreagování a zábavě čím dál více jedinců, napříč pohlavími a věkovými kategoriemi. Není se čemu divit. Naproti tomu se ale stále najdou někteří, pro které je hraní počítačových her podřadnou zábavou a nedokážou pochopit, že je není zas takový rozdíl, jestli hrajete, nebo třeba koukáte na filmy. Co je tak špatného na tom utratit peníze za hru, když si s ní někdo dal tu práci? Je to snad horší než zaplatit za knihu nebo za film? A věřte mi, vím o čem mluvím, moji rodiče jsou přesně ten typ, co by za hry neutratili ani korunu.

Saint's Row: The Third- pozdrav s fanouškem

Záleží na chuti

Jak už jsem psala, příliš nezáleží na tom, kdo jste, hlavně záleží na vašich herních chutích a na tom, jestli si na trhu vyberete. To by ale neměl být problém, protože nabízená škála je opravdu pestrá. Máte raději singleplayer nebo preferujete hrát s ostatními po síti? Zabavíte se více u strategií nebo si užíváte pohled z první či třetí osoby? Vyhovuje vám otevřený svět nebo chcete čistě příběhovou hru? A především, na čem budete hrát- na konzoli nebo na počítači? Tyto a spousty dalších otázek si musíte položit, když si vybíráte nové kousky. Psala jsem již výš o hrách pouze jako o počítačových, ale dá se to zobecnit i na hry celkově, na herních konzolích si taky užijete zábavy habaděj. Záleží na tom, co vám sedne. Co vás láká a co vás bude bavit.

Team Fortress 2- Pyro přemožen bandou kostlivců (Hallowen)

Smíšená komunita

Pokud hrajete nějakou hru, většinou se přirozeně začleníte i do její komutity, sledujete novinky, hrajete společně s ostatními, společně se bavíte na témata, které s ní souvisejí. Nezáleží zas tak na tom, jestli je to komunita na Facebooku nebo třeba na Steamu, pokud ho používáte. Je pro mě zajímavé sledovat složení těch komunit, ať už se jedná čistě o české, nebo celosvětové, kde jsou v zastoupení opravdu rozličné skupiny. Není pro mě zas takovým překvapením, že je tam i spousta holek. Proč by tam taky nebyly? Zapadnou tam skvěle, vždyť jsou na tom stejně jako kluci, ne? Ty hry je baví. Teď je pouze otázka, jestli na to koukají všichni úplně stejně. Já v tom nevidím problém. Nevidím problém ani v tom, že někdo je v tom lepší a někdo horší, bez závislosti na pohlaví. Ale třeba to znáte, někdy to nejde úplně hladce.

Rust- výhled ze skal

Tak, a teď vám taky můžu povědět svůj osobní nebalený názor. :-) Mám asi značně omezený rozhled, takže tohle hloubání asi nebude tak úplně autentické, jak bych si přála.... Nehraji strategie a teď už ani MMORPG, takže vám stěží detailně poreferuji o tom, jaká je tam situace. Řekla bych, že právě v té oblasti se asi vyskytuje nejvíc takových "protiholčičích" předsudků. Nikdy mě nelákalo zahrát si WoW, LoL, Dotu, Smite a bůhvíco ještě, přesně takové ty hry, které nejvíc hráli kluci v mém okolí. Možná je to důsledek toho, že jsem holka, možná prostě je to jen mou osobou, ale mám radši hry, kde mám se svou postavou nějakou citovou vazbu. Hra bez příběhu mě obvykle moc dlouho nezaujme, vždyť je to jako u knihy, musíte vědět, o čem byla, abyste si měli co pamatovat. Podle mě je hraní her zábava jako každá jiná, možná trošku ničí oči, pokud to přeháníte, možná vás odrazuje od spánku a od jídla, pokud vás vážně chytne a nepustí, ale rozhodně si podle mě nezaslouží odsouzení.

Ještě jeden odstavec přidám, abych probrala téma jedné Facebookové diskuse, osobně si ale myslím, že jich na tohle téma bylo mnohem víc. Našli se jedinci, kteří tam tvrdili, že holky o sobě říkají a píšou, že jsou hráčky, aby na sebe přilákaly pozornost kluků, jinak prý hrám vůbec nerozumí a prostě a jednoduše, přetvařují se. Ok. Začnu tím: Co si o sobě sakra myslíš? Myslíš si, že si holky budou udržovat image gamerky jenom proto, aby si u vás získaly sympatie? Máme snad tohle zapotřebí? Trochu padlé na hlavu mi to přijde. Tohle snad nemůže být pravda, prosím, ať to není pravda...

A konečně přichází slavný konec! :-) Tak co, holky, hrajete počítačové hry? Jaké žánry máte nejraději? A co vy, kluci?

P. S.- Ilustrační screenshoty jsou všechny moje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nezábudka Nezábudka | E-mail | Web | 27. června 2014 v 13:56 | Reagovat

Ja počítačové hry hrávam len občas, keďže cez školský rok nebol čas. Ale teraz, cez prázdniny si chcem nejaké zahrať. Mám však nainštalovaný len Minecraft a Sims 3 a to zužuje moje možnosti. :D

2 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 27. června 2014 v 14:16 | Reagovat

Mám ještě nainstalované Sims 3, ale kvůli odcházející grafice už nezapínám. Nikdy jsem se do žádné simí komunity nezačleňovala, nikdy to nikdo v okolí nehrál a žádná jiná hra mě nebavila. Stejně pro mě nejlepší bylo stavět domy a vybavovat je, ale i tak jsem to hrála jen občas. Jinak nehraju vůbec nic, nebaví mě to :D

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 27. června 2014 v 14:17 | Reagovat

[2]: Ale vlastně bych zapomněla, že když jsem byla malá, tak jsem pořád pařila Doom II, Keena Commandera a ještě několik her, co už si nepamatuju :D

4 svetlenulii svetlenulii | Web | 27. června 2014 v 14:56 | Reagovat

Za gamerku se vůbec nepovažuji, ale ráda si sednu třeba ke skyrimu, borderlands nebo assasins creed... no, vlastně hraju jen to, co sežene bratr :D

5 Wamm Wamm | E-mail | Web | 27. června 2014 v 16:00 | Reagovat

Myslím, že se tady asi trochu rozepíšu, jestli to nebude vadit :).

Já hraju hry už od dětství. Ne takovým tím závisláckým způsobem, ale pamatuju jak, jak jsem přišla ze školy, zapnula jsem náš starý počítač s win98 a pustila si tam autíčka, které jsme dostali zdarma k cereáliím. Na základce jsem začala hrát sims, a na druhém stupni jsem se začala zapojovat do komunity, a to velmi aktivně. Radila jsem ostatním, vedla jsem vlastní blog, přidávala jsem obrázky a všechno mě to hrozně naplňovalo. Teď jsem v tom období, kdy mám na steamu ne zrovna málo her, a ne zrovna málo jich mám v seznamu přání, kdy jsem člen několika komunit a kdy jenom čekám, až budu mít nový počítač, na kterým bych si mohla konečně zahrát.

Preferuji hry, co mají hlavu a patu. O grafiku mi už dávno nejde, protože jsem stejně zvyklá na nejnižší detaily, ale příběh, to je něco pro mě. Hraní her je jako čtení knih. Nedokázala bych hrát s ostatníma, miluju zažrat se do příběhu a postupovat dál a dál a odkrývat všechna ta tajemství. Konzole doma nemám, takže jsem věrná počítači, ale musím uznat, že zahrát si na playstationu je můj sen.

Co se týče pohledu herní komunity na holky-hráčky, myslím, že se to pořád zlepšuje a zlepšuje. Kluci začíná být víc tolerantnější (a z nějakého důvodu jim to přijde sexy, takže bod pro nás :D ), takže myslím, že za pár let už to bude v cajku.

Pěkný článek :).

6 Siwa Siwa | Web | 27. června 2014 v 16:54 | Reagovat

Hraju hry. Jako malá jsem hrávala Sims a musím říct, že se v tom občas v družině vyžívali i kluci :D, ale častěji hráli jiné hry, to je pravda. Dělilo se to tam na holčičí část a Sims a pak na tu klučičí a mně. :D Hráli jsme auta, závody, skákačky, ještě na superhrách apod. Teď mě spíš než Sims a podobné hry baví všechny AC, Dragon Age (mimochodem jsem pořádně zvědavá na "trojku"), chtěla bych si zahrát Skyrim, možná i ten Bioshock Infinite a miliony dalších her. Díky časopisu Level se dostanu k několika dalším plnýmn hrám, pravda, nic tak velkého jako AC nebo Watch Dogs, ale pořád to jsou dobré hry (nemůžu se teď odtrhnout od Overlorda, znáte někdo?). Uf, přehled by byl, ale času moc ne.

Chápu tě v tom, že jsi nikdy nechtěla hrát WoW apod. Mě to taky nelákalo a neláká doteď. Sice o tom vím "velký kuloví", ale odrazoval mě od toho fakt, že spolužák to hrál a vecpal do toho spoustu peněz. Takové hry nemám ráda... Free to play normálně nehraju, ale když už, tak hraju, dokud se to skutečně dá hrát "free". Mám ale spolužačku, která je to "LoLka" (myslím, že do tohohle) neskutečně zažraná a nedá na to dopustit. Tak to asi nebude v tom, že jsme holky, ale prostě v odlišných chutích jako lidech.

Doufám, že se situace zlepšuje, co se týče pohledu na hráčky, a že nás brzy přestanou všechny považovat za hráčky her s oblíkáním panenek. U nás ve třídě je půlka holek zblázněná do Assassin's Creed (už jsem si řekla, že to napíšu celé, místo AC :D) a všichni kluci (těch je tam méně než holek). Koho by taková hra nelákala? :-)

No, zakončím ten komentář. Myslím, že je z něj jasné, že hraju. Ne sice každý den, ale víkendy tomu občas věnuji a dění sleduji. Kéž by to nějaký kluk ocenil místo toho, aby mi nadával, že to jen hraju, nebo mě začal zkoušet, což je vlastně stejné, jako mi říct, že to jen hraju. Situace se zlepší. Věřme tomu. :-)

A na závěr: pěkný článek. Donutil mě konečně věnovat pár minut psaní svého názoru.

Hraní zdar!

7 IQ -1 IQ -1 | 27. června 2014 v 17:04 | Reagovat

Já pc hry hraju občas, ale když už jo, tak Minecraft nebo Heroes III nebo třeba Shakes & Fidghet... :-)

8 Viallen Viallen | Web | 27. června 2014 v 17:09 | Reagovat

Na podobnú tému som práve písala: stereotypy o ženách a jedno z nich je, že muži si myslia, že hry hrajú len oni.
Ja sa hrám venujem už od detstva. Najviac asi tie tvoje spomínané MMORPG. Milujem Wow, Sacred, chvíľu som hrávala aj Runescape. Momentálne ma baví skôr Assassin. K vysvedčku dostanem Black flag (ja sa tak teším :D). A ak si myslíš, že v tých hrách nie sú príbehy, mýliš sa. práve naopk sú strašne spletité a každá rasa/postava má ešte aj vlastný.
Najviac na tom celom neznášam, že keď chalanom poviem, že hrám hru, majú ma potrebu skúšať z každej blbosti, kým sa nepotknem, aby mi mohli vykričať, že o hrách vlastne nič neviem...Čakala by som skôr, že budú nadšení. Však konečne niekto, kto ich pochopí, prečo meškajú na rande...(ja by som si tiež vybrala zabíjanie bossa :D :D )

9 Taychi Taychi | E-mail | Web | 27. června 2014 v 18:06 | Reagovat

Nějak jsem se nesetkala s odporem, že hraju hry. Jen si ze mě občas přítel dělá prču, třeba když jsem mu řekla, že se mi záhadným způsobem povedlo na PC dostat Thiefa, řekl mi, že to rozhodně není hra pro mě, protože se neumím plížit a nemám trpělivost. Onlinovky mě nikdy nějak moc nebrali, pamatuji si svoje začátku s Metinem2 :-D. Jako malá jsem u bratrance hrávala Star Wars hry(závody kluzáků) a nějaké strategie a budování tuším že Empire Age(??). Kdy jsem v páté třídě měla doma počítač, tak to byl především Metin a také Sims3(někdy jako oddechovka i nyní super věc). Pak jsem se odhodlala začít s něčím pořádnějším díky přítelovi, který mi hry začal půjčovat nebo ukazovat. Asi bych zde měla uvést i Magic the gathering(karetní, ale i počítačová hra), kterou hraju cca dva roky a od září aktivně na turnajích pro začátečníky(jediná holka). Potom to začalo hrou z roku 2001 rpg Neverwinter Nights 1(u nás známé s českým překladem někdy jako Letohradské noci), DiabloII( s rozšířením, tož dohrála jsem první úroveň za Amazonku), zkoušela jsem další hry a mým snem je zahrát si AC, DiabloI a III, Gothic, Zaklínače, Heroes. Začala jsem ale nehraju nějak extra třebs Warcraft III, Dragon ageII(jednička není nikde ke stažení), Hitman Blood money, NW2. Ale poslední dobou hodně hraju právě TeamFortress2(jestli chceš, na steamu jsem jako taychimono- s ohnivým obrázkem). Vždy jsem obdivovala hráče her, takže je hraju protože mě to baví a obdivuji u toho příběh, nebo prostě se chci odreagovat. Sama vím, že kluk jde přece sbalit i bez toho, že bych hrála hry. :-D
btw: LoL, Dota ani WoW mě nebere, jak říkáš není tam ten příběh, i když třeba Wowko je možná trochu jinačí... Ale jakmile to nemá konec, není to pro mě. :-D

10 Kavka Kavka | Web | 27. června 2014 v 19:12 | Reagovat

ja osobne milujem hry ktoré majú príbeh a ponúkajú skvelý a zaujímavý svet. ak majú dobrú grafiku k tomu, je to úžasný bonus! hrávala som odmala, čo prišlo pod ruky - také tie klasiky ako Pacman a Bomberman, ďalej starý Prince of Persia, Lion King (snáď si na tie staré MS-DOS hry niekto spomína :D), Captain Claw, špeciálna kategória sú Duke Nukem a Tomb Raider - u toho som si vyvinula fóbiu na strielačky :D
neskôr to boli stratégie Age Of Empires a AoE II - nesklamú doteraz :D na to sa naviazali podobné - Empire Earth a Age of Mythology...
okolo pätnásteho roku svojho života som objavila fantasy/RPG hry, začalo to Warcraftom, Gothic, Gothic II, Gothic III, Risen... a dnes moji najväčší favoriti - Witcher a Assassin's Creed, dve série ktoré u mňa stále bojujú o prvé miesto :D

a mimochodom, hry ktoré milujem, mám doma zakúpené ako originály. nevidím dôvod prečo nepodporiť vývojárov, keď sa mi ich diela páčia, a to platí u mňa vlastne o všetkom software, nie len o hrách. a za tie peniaze človek často dostane aj nejaký ten bonusový obsah. (inak sama by som rada v budúcnosti developer bola, možno nie hier, ale predsa...)

a napokon - nepoznám snáď jediné dievča, ktoré by vôbec nehrávalo hry (v rámci kamarátok). povedala by som že čo sa týka pohlaví hráčov bude to tak pol na pol... takže nejaká výnimočnosť ženských gameriek je nafúknutá záležitosť :D

11 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 27. června 2014 v 20:49 | Reagovat

Ty jo, v prvé řadě, všem moc děkuju za komentáře. Je moc zajímavé si je přečíst. :-) Taky mám radost, že se ke hrám stavíte takhle. Můj názor je možná vážně trochu zdeformovaný, v mém okolí je jen málo holek, které by něco takhle hrály. Spousta z nich to považuje za ztrátu času a podobně, až jsem si připadala skoro blbě, jako závislák.. :D Vím, může to být i mnohem horší.

Takže všem díky za reakce.. :-) Kdyby si mě někdo chtěl přidat na steamu, jsem KiwizakCZ. :)

[6]: Overlorda znám od Sterakdaryho, ale chystám se na něj. :)Parádní zločinecká hra :D

Jinak vidím, že Assassin's Creed se těší velké oblibě. Já osobně tu sérii naprosto miluju, díky ní jsem taky získala zájem o historii.. :D Není nic lepšího než se proběhnout po střechách Florencie, to se pak o renesanční architektuře píše skoro samo... :D
A The Sims, to je klasika, taky moje oblíbená.. :-)

12 RealistOnTheRainbow RealistOnTheRainbow | Web | 27. června 2014 v 21:28 | Reagovat

hry hraju ráda, i když ne tak často. nejradší mam rpg Zaklínače, ale halvně proto, že jsem četla ságu. :) moc pěkný článek!

13 Bocian Bocian | E-mail | Web | 1. července 2014 v 12:01 | Reagovat

Tituly zobrazené v článku poznám, i keď som hral len jeden :-D. Vlastním zopár hier, ale nikdy som nebol nadšeným hráčom. Avšak veľmi rád na ne spomínam, napríklad Zoo tycoon alebo Grazy taxi sú "hry môjho detstva". Vo väčšej miere som holdoval psp hrám, ku ktorým som sa pre odreagovanie pred nedávnom vrátil (no znova ma prestávajú baviť :-D).
Na záver by som sem ešte chcel uviesť odkaz na jedno veľmi vtipné krátke video, na ktoré som nedávno natrafil. Takto asi pristupujú muži k hráčkam :-D http://youtu.be/RravLKHXRmQ

14 Joina Joina | Web | 1. července 2014 v 13:08 | Reagovat

Já samozdřejmě hry hraji taky, kluci proti tomu nic nemají a paříme spolu. U mě hlavně vedou strategie, RPG a vitruální. Ale můj palec dolů mají hry kde se brutálně zabijí.

15 Cleo Cleo | Web | 1. července 2014 v 13:25 | Reagovat

Samozřejmě, že nejsou jenom pro kluky. Holky si ale podle mě vybírají jiné typy her, ale to samozřejmě nemusí být pravidlo. Já bych ráda hrála hry, ale nemám na to čas.

16 Cleo Cleo | Web | 1. července 2014 v 13:26 | Reagovat

[9]: Age of Empires. :D

17 music-germany music-germany | E-mail | Web | 1. července 2014 v 13:38 | Reagovat

Zacinala jsem jako mala s Mariem, Doom, Wolfensteinem. Pak jsem presla na Mortal Kombat, Tekken, Crash, nasledoval Play Station - Lara Croft, Spyro, WRC a dalsi jine hry, co jsem si pujcovala. Ted uz parim jen Need for Speed a obcas Spyra. Nutne nepotrebuju aby hra mela pribeh, spis proste at ma dobrou grafiku, neseka se. Ale je fakt, ze na novinky nejsem, pokud mam chut si zahrat nejakou hru, tak vybiram z tech, co uz jsem hrala jako mala - takze obcas hraju i takove ty online, ale moc dlouho u toho stejnak nevydrzim - napr. v Mariovi se mi proste nedari dostat se pres prvni level :D

18 Sonia Sonia | Web | 1. července 2014 v 13:59 | Reagovat

Hrám hry, a veľmi rada, konkrétne jednu milujem už od 10 rokov - Tomb Raider je moja obrovská srdcovka, mám odohrané všetky diely, hoci nie dohrané. Ináč mám rada RPG-čká, najmä Might & Magic VI - VIII, s bratmi som nadšene hrala Diablo. Ďalej plošinovky, takého Jazza Jackrabbita II. :) Obľubujem aj závody, či celkovo hry typu GTA (staršie diely) a z tých v článku uvedených Saints Row. Ale každopádne numero uno je TR, ako Lara Croft robím i cosplay :o)

19 Annie Annie | 1. července 2014 v 14:26 | Reagovat

Taky hraju hry :) Minecraft, sims, plants vs. zombies... A s bratránkem vždycky proti sobě hrajeme i závodní hry a čas od času se i stane, že vyhraji :D Nic proti tomu nemá naopak se hodně bavíme. Ale blbci, kteří tvrdí, že hrajeme hry jen kvůli tomu abychom je zaujaly mi fakt lezou na nervy.

20 Avalien Avalien | Web | 1. července 2014 v 14:27 | Reagovat

Tak já docela ujíždím na hře Tomb Raider... :D Kdysi jsem hrála i The sims 3 a minecraft, jenomže mě to pak přestalo bavit. Tomb Raider je ale hra přesně podle mého gusta! :D

21 AnnElfwind AnnElfwind | E-mail | Web | 1. července 2014 v 14:56 | Reagovat

Hraju všechno možné, ale nejraději mám fantasy RPG hry. Nevím, jestli se to tam dá úplně řadit a řekla bych, že ne, ale mám také ráda sérii Assassin's Creed. Nejvíce ovšem poslední dobou hraju Legend of Grimrock. Je to úžasná hra, o které se dost často tvrdí, že je to nástupce Dungeon Mastera. Nemůžu to ovšem posoudit, protože DM jsem nehrála.
Čas od času si také zahraju nějákou tu běhací hru, kde je cílem se vyhnout všemu možnýmu a byly doby, kdy jsem hrála sims.Nicméně, dnes je to právě Grimrock, Mound&Blade nebo například Oblivion. Také mne uchvátila série Devil May Cry. Zejména čtverka. A nesmíme zapomenout na Resident Evil, na kterým taky ujíždím. Už ne tolik, jako dřív, ale pořád docela hodně.

22 El El | Web | 1. července 2014 v 15:09 | Reagovat

Musim souhlasit, TF (hlavně dvojka) se pro mě stala díky kámošům super hrou a to i přesto, že je to střílečka...zkrátka, někdy i holka si pořádně potřebuje "zapařit" :-)
A zde něco, pokud ho hraješ nebo více méně znáš ;-)
http://bezvacteni.blog.cz/1405/tf-ne-rozlouceni

23 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 1. července 2014 v 15:34 | Reagovat

Dřív jsem hrávala takovéhle hry, teď si jenom občas zahraju The sims :D S tím posledním odstavcem naprosto souhlasím. Ať si zase někteří pánové nemyslí, jak jsou vyjímeční a že se kvůli nim všechny holky přetrhnou :D

24 Lia Lia | Web | 1. července 2014 v 17:06 | Reagovat

Já hraju docela dost. V poslední době hlavně Zaklínače, Dotu, Dragon Age, Skyrim, Guild wars.....je toho dost taky jsem jednu dobu ujížděla na Assassin's Creed. Možná za to může vliv mého mladšího bratra kterej miluje hry nadevše :D. Ale je pravda že mám taky radši hry s příběhem a to hlavně ty kde msuim přemýšlet dopředu abych nezabila někoho hodně důležitýho který by mi pak měl pomoci.

25 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 1. července 2014 v 17:19 | Reagovat

Tož, čas od času si něco zahraju, příliš mi to sice nejde a dlouho mi trvá, než to uhraju, ale mám hry ráda. Konzole příliš neřeším, protože používám emulátory, takže mám všechno na PC. Mezi mé nejoblíbenější hry patří asi The World Ends With You na NDS a Final Fantasy VII. Potom mě hrozně fascinuje The Cat Lady a Sanitarium. Pokud se k tomu někdy dostanu, ráda bych si v budoucnu ještě zahrála Planescape: Torment, ale vše závisí na mém kamarádovi, který mi hry stahuje a instaluje, já jsem na to totiž strašně levá :D MMORPG mě taky nikdy moc nebralo, tvoření postav možná tak.
Spolužačka mi jednou řekla, že nesnáší hry, protože je to ztráta času. Podle mě jsou to jen několikahodinové filmy.

26 *Brunette *Brunette | Web | 1. července 2014 v 17:46 | Reagovat

Já hraju PC hry dost aktivně dá se říct :) Poslední dobou sice jen střídám dvě hry - Hearthstone a Skyrim, ale i tak hraní PC her mám moc ráda :) Je to super věc na zahnání nudy :) Navíc hraju většinu her v angličtině, takže jsem se i nějakým slovům přiučila :D ^^

27 Luna95 Luna95 | Web | 1. července 2014 v 17:53 | Reagovat

já hraju pc hry často, hlavně RPGčka :D nejvíc ujíždím na Dragon age a Skyrimu :D

28 Aya Aya | 1. července 2014 v 18:19 | Reagovat

Myslím, že dnes už takmer nikto nehľadí na PC hry ako na niečo, čo je len pre osoby mužského pohlavia. Hoci je pravda, že niektoré by si dievča asi ťažko zahralo.
Ja som kedysi veľmi rada hrávala Zoo Tycoon a ZT Dinosaurs. Zahrala by som si to aj dnes, ale stratila som disk :D Inak nadovšetko milujem Call of Juarez: Bound in Blood a Mafia: The City of Lost Heaven, práve kvôli tomu, že obe majú skvelý príbeh. A Commandos II je tiež jedna z mojich obľúbených.
A občas, keď zatúžim po nostalgii, vytiahnem PS1 a Crash Bandicoot :)

29 MarkyKovr MarkyKovr | Web | 1. července 2014 v 19:15 | Reagovat

Vždycky jsem hrála hry, které domů přitáhl brácha - Age of mythology, Warcraft III., různá auta... A poslední dobou jsem se vrátila k Heroesu III. :) Mám ho asi nejradši :D

30 hellboy hellboy | Web | 1. července 2014 v 19:22 | Reagovat

Ja nez pocitacovy hry upresdnostnuju spuse ty konzolive, hraju zejmena call of duty a jsem v necem lepsi nez jiny kluci z myho teamu optic :D miluju to

31 Bella Bella | 1. července 2014 v 19:35 | Reagovat

Tak asi jako skoro každá holka hraju The Sims 3, ale měla jsem taky období, kdy jsem hrála Mafii, GTA, Need for Speed a tak.

32 black-games black-games | Web | 1. července 2014 v 19:40 | Reagovat

(Jsem kluk ale snad nevadí, že taky přinesu svojí trošku do mlýna)
Já se rozhodně nedívám na hry jako na něco, co by bylo určeno pouze pro jedno a to určité pohlaví, to je jako co já vim, kdyby někdo říkal, že kniha je výhradně záležitost holek, že kluci nemůžou číst knihy a určitě by se našlo i spousta dalšíh příkladů.
Já měl vždycky rád všehochuť, ať už to byly strategie, survival hry, občas nějaký ty super střílečky jako je tfko, atd atd :D Ale jsem takovej ten achievement hunter, kterej když to jde, tak musí mít všechny achievementy xD Mno každopádně k té diskuzi o které ses zmínila: Nechápu proč by to někdo dělal.. respektive chápu proč by to někdo předstíral, ale tak snad si vyberu takovou partnerku kterou znám a vím že třeba ráda ty hry hraje, ovšem já bych si třeba holku jenom kvůli hrám nevybíral.. přijde mi to stupidní :D Hodně zajímavej článek chválim ^^
P.s. jsem z5

33 zusp zusp | E-mail | Web | 1. července 2014 v 19:46 | Reagovat

The Sims 2

34 mujmaly-tajnysvet mujmaly-tajnysvet | Web | 1. července 2014 v 20:02 | Reagovat

Hry hraju od malička...dlouho jsem hrála The sims a teď už mám radši příběhové hry třeba RPG-Zaklínač,Skyrim,Dragon Age...mám předplacený časopis Score a jsem hráčka tělem i duší...ovšem jak jsi psala v článku já má takovou negativní zkušenost prostě to kluci u nás ve třídě nemohou překousnout dříve jsem se s nimi hádala a teď na ně peču,protože když ty "hráči" ani nevědí kdo by Altair tak co bych se hádala=D

35 bogardanka bogardanka | Web | 1. července 2014 v 20:03 | Reagovat

Ja som hrala wowko a nepríde mi že to nemá príbeh. Môže to byť zaujatý názor, pretože je to moja obľúbená hra a poznám ju asi polovicu svojho života, ale príbeh to má, či už sa naň pozrieš cez w1-3 alebo knihy či komiksy. Taktiež väčšina questov má nejaký príbeh, napríklad Legenda o Stalavanovi či Dezertéri v Theramore.

36 Em Zet Em Zet | Web | 1. července 2014 v 20:18 | Reagovat

Hry rozhodně nejsou jen pro kluky. :D
Inu má nejoblíbenější "hra" je asi The Impossible Quiz. Pokud ji chceš zkusit... http://www.addictinggames.com/puzzle-games/theimpossiblequiz.jsp :D Jen na vlastní trpělivost! :D

37 Niky Niky | E-mail | Web | 1. července 2014 v 20:34 | Reagovat

Já počítačové hry hraji každý den. Nejvíce hraju minecraft, i když občas i far cry3, the sims 3 a určitě ještě něco.

38 Tajja Tajja | Web | 1. července 2014 v 20:40 | Reagovat

Já jsem díky bratrovu působení hrála už od mala. Rodiče se pak už ani nepozastavovali nad tím, že osmiletá hraje GTA a smaží tam policajty plamenometem :D Jinak se brácha samozřejmě zasloužil o klasiky jako Metin2, Unreal tournament, Heroes, FlatOut, Rollercoaster Tycoon (každou z těch her si dodnes občas zapnu :D) a různý bojový brutálnosti, který mě nějakým zvráceným způsobem bavili.
Dnes to vypadá tak, že zkouším jednu MMORPG za druhou, ale žádná mě prostě nemůže chytit. Asi proto, že bych tam potřebovala někoho, kvůli komu bych si tu hra zapnula. Do komunit se většinou nezačleňuji, protože to prostě po těch 3 hodinách hraní nemá smysl a navíc mám pocit, že bych si s nimi neměla co říct. Nesnáším questy typu "Join the guild" -.-.
Chtěla bych vyzkoušet nějaké jiné, třebas to Assassin's Creed (bratr to má na počítači, ale nepustí mě k tomu T^T), ale to bych mohla brzo hodit hořící počítač z okna.
Co se té nenávisti ke gamerkám týče, já si vždycky dělám mužskou postavu :D
Teď se tedy zase vrátím k Transformice. To nikdy nezklame :D

39 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 1. července 2014 v 22:35 | Reagovat

Chci jenom napsat, že jsem si všechny vaše komentáře přečetla, i když odpovídat na ně jeden po druhém by mě asi přivedlo do blázince. Díky moc za názory. :)

[38]: Roller Coaster Tycoon je hra mého nejmenšího dětství, ale nedávno jsem ji zase začala hrát. :) Je super, ne že ne! :-D

40 Shio Usami Akira Shio Usami Akira | Web | 1. července 2014 v 23:21 | Reagovat

Já hry pařím už od malička a pořád mě to baví :D Abych pravdu řekla, tak v téhle době už se zase tak často nesetkávám s ohlasem, že je divný, že holka hraje hry (i když občas se to stane). Mám spoustu kamarádek, které taky hrají hry ... takže známým to tak divné nepřipadá. Spíš mě překvapuje ten fakt, že si všichni chlapi myslí, že když holka hraje hry, tak musí být zákonitě hnusná a tlustá :D :D Takže jsou překvapení, že většina z nás jsou krásné holky a dokonce i cosplayerky :D :D

No a k mým oblíbeným hrám patří: HOMAM, AC, GTA, LOL, WOW, SWTOR, Kingdoms of Amalur... no prostě celkově hry žeru a ráda zkouším nové a nové :3

41 Weiler Weiler | Web | 2. července 2014 v 10:44 | Reagovat

Že tě nikdy nelákalo hrát Dotu, WoWko... rozhodně nemá nic společnýho s tim, že ti chybí chromozom Y. Lidi, co hrajou tyhle hry, jsou prostě magoři, jinej level :D Já mám taky rád citovou investici do svý postavy, taky vyhledávám spíš singly a RPG, i když u hry taky někdy rád vypnu a zahraju si střílečku. Jenže co se třeba Doty týče, je to jako chtít si jít zahrát s kámošema hokej na rybník, jenže najednou zjistíš, že oni normálně hrajou druhou ligu.
Moje teorie, proč je vůbec v těchhle kompetitivních hrách víc kluků je, že hry fakt začínaly jako celkem klučičí záležitost, zvlášť ty tituly, který nabízej pro-gaming, a od tý doby prostě tenhle stereotyp převládá. Díky tomu se sem holka nemá šanci dostat, ta komunita jí mezi sebe nepustí. Ne, že by to dělala aktivně, ne, že by kickovali za to, že je někdo holka, ale prostě to společenský povědomí neumožní kompetitivnim dívkám, aby se realizovali právě zde.
Jsou zkrátka různý skupiny hráčů, a ta třeba striktně singleplayerová je otevřenější, dostupnější, v ní už se pomalu dostáváme na ty hezký čísla 50/50 holek a kluků, ale Dotaři a WoWkaři jsou zkrátka úplně jinej druh hráče, ti kolikrát prostě nehrajou nic jinýho, a díky tomu je zatim složitější mezi ně proniknout.
Nevěřim, že je ve hrách něco pro kluky a něco pro holky. A jestli jo, tak jsme to špatně zařídili.

42 Will-R Will-R | Web | 2. července 2014 v 12:00 | Reagovat

Ja hrávam mmorpg, WoW som nikdy nehrala, nikdy ma to nelákalo, ja hrávam skôr online hry v ktorých postupuješ z levelu do levelu a vyvíjaš sa... síce je to hra bez konca ale čo.
A áno je to pravda. Väčšia časť báb píše aké sú gamerky len preto aby vzbudili pozornosť..je to smutné no a trápne :)

Ja hrám hru, kde som našla 1 jedinú babu v mojom veku, teda na mojom serveri, (nie mojom ale myslím na tom ktorom hrávam). Ostatné baby sú tam vekovo max do 13 a sú prosto také nevyvinuté a prišli si tam len písať. 97% hry ktorú hrám tvoria chalani a potom dospelé ženy už vyše 30. Ja som taká, že nikdy som si tam s nikým moc nepísala a to len preto aby som na seba nepútala pozornosť. Lebo akonáhle tam prišlo dievča pričom malo v mene _---girl----_ tak všetci išli do nej a tak no, akože v chate.. jej išlo iba o to upútať pozornosť, ja som sa na tom iba smiala :D

43 Katie Katie | Web | 2. července 2014 v 12:07 | Reagovat

Hehe, hezkej článek. Mě k hraní dovedl táta, už když jsem byla malá. Dostala jsem Knihu džunglí a strašně mě tam zlobil mezerník. Pak to byly další Disneyovky, táta hrával Laru Croft, tak jsem si chodila sednout k němu na stoličku do počítačovýho kouta a dívala jsem se, jak hraje, později jsem si to taky zkusila. Dodnes jsou pro mě srdcovou záležitostí hry od Ubi Softu, hlavně Rayman.
Když mi bylo 14, dostala jsem se k WoWku. Byla jsem naprosto nadšená. Každý den jsem ve škole trpěla šikanu, ještě jsem měla po rozvodu rodičů a nikdo se se mnou moc nebavil, takže WoW bylo pro mě určitou záchranou. Bohužel jsem se musela ještě o počítač dělit s bráchou, a tak jsem mohla hrát jen tak 2-3 hodiny v týdnu, v pátek a v sobotu jsem tam mohla pobýt dýl, obvykle to bylo 6-8 hodin. Pokud brácha nebyl doma, radovala jsem se a nedělalo mi problém hrát celej den. Měla jsem tam kamarády, byla to sranda. Pak přišel první kluk a byl nadšenej z mýho zapálení pro hru a začal hrát se mnou na serveru, kde mě od mých lidí prakticky odtrh. V 15ti jsem dostala konečně svůj notebook. Po rozchodu jsem přešla na jinej server a začla jsem hrát s dalším příchozím partnerem. Postupně jsem tu komunitu opouštěla a víc se začala věnovat běžnému životu. Pak přišlo několik zklamání za sebou. Soustředila jsem se co nejvíc na školu a s příchodem léta jsem opět začla hrát. Klidně celý den až do rána. Potom mě čekal maturitní ročník a slíbila jsem si, že to nezapnu, dokud neodmaturuju a neudělám přijímačky. Komunita se stejně opět rozpadla, takže to nebyl problém. A v létě to přišlo zase. Tohle léto asi začnu zase znovu :D teď jsem se taky soustředila na školu, přítel je pryč na stáži a já mám čas pro sebe. Nechci ho úplně vyplnit hraním WoWka. Spíš si do našeho bytu chci natahat starší hry z domova, který nerozjedu u sebe na linuxu a budu se topit v nostalgii :P
Uf, snad nevadí, že jsem se tak rozepsala.. :) Možná jsem byla závislou, ale když narazím na nějakého člověka, kterého nic jinýho nezajímá a nic jinýho ho ani nebaví.. tak je mi z toho dost smutno. Mám i spoustu jiných aktivit a zájmů, některé se ale bohužel omezovaly na školní rok (ZUŠ a tak).
A dneska si zahraju buď Laru Croft nebo mé oblíbené Mirror's Edge! :)

44 Mary-who Mary-who | 11. prosince 2014 v 21:41 | Reagovat

Ačkoliv je tento článek už starší, nemůžu nic jiného než reagovat. Já osobně hraju už od malička a přivedl mě na to táta. Začalo to u mé srdcovky Sacred a dlouho jsem pařila jenom tohle ani mi nevadilo, že to je furt dokola. A potom přišla dvojka, takže já nadšená si od ježíška vyprosila dvojku a i to mi dlouho zůstalo.  Samozřejmě mezitím jsem měla The Sims 2 a The Sims 3 což se trošku odlučuje od žánrů mých her, ale je to něco k čemu se ráda vracím. Vlastně The Sims je jediná hra, kde jsem se nějak zapojila do komunity...No a potom to začalo. Assassin' Creed, Dragon Age, Diablo, které jsem kvůli mé zapálenosti pro Sacred odsuzovala, Zaklínač, The Elder Scrolls série, Tom Raider, Dark Souls. Taky jako malá jsem ujížděla na Need For Speed a já místo toho, abych závodila jsem si tam v pohodě jezdila jak jsem chtěla a bylo mi jedno, že prohrávám a když mi později prozradili pointu hry, tak já jen čuměla, protože já jsem to fakt nevěděla! Ale ačkoliv jsem za hodně krátkou dobu odehrála tolik her, tak stejně jsem nikdy nebyla závislá. Vždycky jsem měla čas na kamarády, jít ven, do kina, chodila jsem do ZUŠ na příčnou flétnu, četla knížky, podívala se na filmy, seriály...
To co mě opravdu štve je to, že kluci ze třídy si ze mě dělají srandu a jednou mi vyjmenovali všechny hry co hráli a mezi nimi bylo Assassin's Creed a když jsem se zeptala, kdo byl Ezio Auditore a oni řekli, že neví, tak to bylkonec...Hlavně, že jsou takový "zapálení hráči"...

45 Executor Executor | E-mail | Web | 29. prosince 2015 v 15:10 | Reagovat

Gamesite organizuje "Rozhovory s (naozajstnými) hráčkami", tam sa snažia ukázať že hráčky existujú a bavia sa rovnako ako chalani.
Ja vidím problém v niečom inom, ako sú žánre (hrajem hlavne FPS, RTS, RPG) a to rozsiahlosť. Keď tvorcovia urobia obtiažnu RPG hru a ešte s obrovským svetom a stovkami questov, tak hráč musí rozmýšľať, či pri tej hre strávi toľko času, alebo sa radšej pustí do niečoho iného. Som teda priaznivec skôr takého systému, keď má hra len niekoľko alternatívnych koncov a menej bočných questov.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama