Na palouku u lesa...

2. května 2014 v 22:21 | Kiwi Zelená |  Fotografie
... jsem žádného cvrčka nepotkala, ale narazila jsem na pár včel, vos, much a spoustu mravenců. Ano, nemožné se stalo skutečností, našla jsem si čas na relaxaci v lese a vyvenčila přitom svůj foťáček. :-) Poslouchala jsem zpívání ptáčků a mhouřila oči do sluníčka, což je moje oblíbená aktivita. Docela mi to totiž zlepšuje náladu. Nebyla to ale zas tak odpočinková výprava. Sice jsem načerpávala energii z nádherné zelené v trávě a v korunách stromů, ale hned jsem ji chytře investovala. Plížila jsem se po lese a pronásledovala ptáčky s cílem je zvěčnit (bohužel neúspěšně), brodila jsem se bažinami za nejkrásnějšími kvítky a věšela se hlavou dolů ze stromů, abych získala ty nejlepší fotky. :-D Možná trošičku přeháním, ale bylo to docela vyčerpávající. :-) Naštěstí jsem byla vybavená a všechno nakonec došlo zdárného konce. :-)

Byla jsem unavená už z předchozího dne, o kterém hodlám napsat nějaké pojednání, neboť to byl den docela zajímavý. Ne každý den se vám naskytne prohánět se na kole po vojenském prostoru, maximálně jednou za rok. :-) Ale zpět k tématu. Jak jsem se vlastně já, expert na odkládání a vyhýbaní se, dostala do lesa? No, šli jsme se školou do ZOO. A ta je v lese. (Já vím, že to není taktní vůči lidem, kteří by mě náhodou mohli identifikovat, ale vážně mám na mysli ZOO Olomouc) Takže to je prakticky hned vedle. Užila jsem si tedy parádní den, radostí bez sebe a zároveň bez důvodu jsem se usmívala až do té doby, než jsem dorazila na trénink a zjistila, že máme dnes v plánu mou docela neoblíbenou disciplínu. Po tréniku ale následovaly Homerovy koblihy, které vše napravily.. :-D Vážně je mám ráda. A už zase uhýbám od tématu. Ach jo. :) Prostě jsem jenom chtěla vyjádřit, jak moc jsem se těšila do lesa a jak moc jsem si to užila. .-D
Vosy se mi teda vyfotit nepodařilo, ani včelu, která dokonce pózovala, ale v osudný moment se rozhodla uletět a zbyl z ní pouze rozmazaný flek.. Ptáčci na mě byli moc rychlí a obezřetní a mravenci zas byli přiliš titěrní na můj objektiv... Ale kytičky neutíkaly a ani neprotestovaly, takže jsem díky nim neodešla s prázdnou. :-)


Tenhle blatouch je tak zářivý!

Jak si hezky roste v té štíhlé trávě...

Já mám prostě úchylku na sedmikrásky. Ta kombinace bílé a žluté...

Zajímalo by mě, jak se tahle květina jmenuje...

Pampeliška s chmýřím poprvé... (Je báječná na plochu)

A podruhé...

Když jsem byla malá, měla jsem oči jako pomněnky... teď mají barvu kapří hlavy.

Kdo by si dal voňavé lesní jahody?

Jediný živý tvor, který mi nestihl utéct. (A ano, opět nevím, proč ta fotka chce ležet)

I když ne, tahle moucha taky neuletěla. A taky se jí chce ležet.

Pokud by někdo měl tušení, co je tento podivný útvar zač, dejte vědět. Já mám podezření, že jde o hmyzí domeček pro larvy, nebo něco v tom smyslu. Něco jak dělá pěnodějka, akorát z bahna. Ale to jenom tipuju.

Tohle je pro dnešek všechno, omlouvám se za ty ležící fotky, ale nevím, jak je mám vzkřísit. Správně otočenou fotku nahraju, ale ona se stejně vrátí do původní vyfocené podoby. Narazila jsem na tento problém poněkolikáté, ale stále jsem nenašla řešení. Nicméně doufám, že vám tyto fotky přinesly tu správnou jarní (téměř letní, že :)) náladu, stejně tak jako mně. :-)

Dodávám jenom, že více najdete v galerii zde.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl/ Byla jsi tu. Jaký je tvůj názor na blog?

Dobrý. :-)
Špatný. :-(
Radši žádný. :-P
Nic extra... :O

Komentáře

1 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 2. května 2014 v 22:36 | Reagovat

Ok, tak i poznámka zůstala zrakům čtenářů skryta. Vkládám ji sem a doufám, že se VZPAMATUJE BRZY to, co mi brnká na nervy.

*Edit (22:30): Vážně nechápu, jestli si ze mě blog dělá srandu nebo co. Vždycky si po sobě po napsání článku ještě jednou zkonroluju chyby a editaci a opravím to. Jenže momenálně jsem to opravila, ale nezobrazuje se to. Takže, mravenci nebyli těrní, ale titěrní, a popisek první fotky má být taky odsazený o řádek. Hned jak se to vzpamatuje, tak to napravím, ani není jisté, že tuto poznámku uvidíte... lahůdka... :-D

2 lifeofsadharlequin lifeofsadharlequin | Web | 3. května 2014 v 10:59 | Reagovat

Pěkné fotky. Věta "Když jsem byla malá, měla jsem oči jako pomněnky... teď mají barvu kapří hlavy." mne vážně rozesmála. Také jsem si vyrazil na procházku, ale vzhledem k tomu, že nemám čím fotit (pokud nepočítám mobil a jeho mizernou kvalitu), jedinou dokumentací mé procházky je šeřík na mém stole v obýváku. :)

3 Sarinka Sarinka | Web | 3. května 2014 v 12:02 | Reagovat

Nádherné fotky :O

4 Wamm Wamm | E-mail | Web | 3. května 2014 v 12:22 | Reagovat

Já už se taky nějaký ten pátek chystám vyrazit do lesa, ale kde nic tu nic. Ale inspirovala jsi mě, až bude lepší počasí, taky se půjdu projít :).

5 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 3. května 2014 v 12:54 | Reagovat

[2]: Přemýšlela jsem, k čemu tu smíšenou barvu přirovnat a řekla bych, že kapří odstín je docela blízko... :-D
S tím šeříkem, voní opravdu nádherně a sladce, taky jsem uvažovala, že nějakému tomu keři urvu končetinu a vezmu si ji domů do vázy... :-D Jinak děkuji. :)

[3]: Děkuji.

[4]: Já jsem se hlavně strašně bála, že než si najdu čas a rozhoupu se, nejlepší kousky odkvetou... Jsem ráda, že jsem tě inspirovala... :) procházky v přírodě jsou dobrá věc.. :)

6 Lady≈Claire Lady≈Claire | E-mail | Web | 12. května 2014 v 18:31 | Reagovat

Ta pomněnka je boží :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama