Život mimo Zemi...

4. dubna 2014 v 20:28 | Kiwi |  Témata Týdne
...aneb nouzový plán moderního světa?

Sami vidíme, alespoň ti, kteří si to jsou ochotni přiznat, že pobyt člověka na Zemi na ni má docela destruktivní účinky. Navrtáváme ji, snažíme se ji přetvářet, máme pocit, že už jsme ji pochopili a tak ji můžeme napodobit. Že ničemu nevadí, pokud narušíme její přirozenost, protože si ji můžeme podle námi vypozorovaných pravidel sami postavit. Nebo dokonce vylepšit. Kdo jsme, že si myslíme, že jsme chytřejší než sama přirozená příroda? Ačkoli nerada, přiznávám, všechno jsou to fyzikální a přírodní zákony. Prostě to tak funguje. Člověku nestačilo přijít na to jak, ale přál si to ovládnout, umět to změnit. Dejme tomu, že se mu to daří. Jenže naše Zemička není taky žádná máčka. Brání se, ačkoli člověk proti ní používá její vlastní zbraně. Brání se tak, jak dokáže. A stejně lapá po dechu, který jí jednoho krásného apokalyptického dne dojde. Přijde vám to přemrštěné?


Možná, trochu. V žádném případě mi ale neseberete fakt, že lidé na Zemi mají prostě "blahodárné" účinky. Možná že to neskončí špatně, možná že to neskončí jako z nějakého postapokalyptického amerického thrilleru. V každém případě, pokud máme všechno tak parádně promyšlené, proč teda vědci celého světa (i ti američtí, pokud zrovna nezkoumají, jak zázračně zhubnout) hledají zadní vrátka? Dá se oponovat tím, že hledají alternativní zdroje, aby naší matičce ulevili. Jenže možná taky ne. Možná už u nich má dávno vypočítanou životnost. A tak prostě hledají všechno, co může lidstvu ulehčit expanzi do vesmíru. Vezměme v úvahu fakt, že o vesmír některé státy jeví docela patrný zájem. Zatím jsou to výlety na měsíc pro boháče, ale kdoví co bude za pár desítek let? Vědecko-technická revoluce dle mého názoru ještě zdaleka nekončí. Možná vážně mají v plánu zpřístupnit vesmír veřejnosti... Třeba přijdou na něco, co nám dovolí žít na extrémně chladných nebo extrémně teplých planetách. Nějaké zařízení, já nevím, ale odhaduji, že my "civilisté" zdaleka neznáme všechny možnosti a plány, abychom si o tom mohli udělat celistvý obrázek. Jednoduše chci ale říct, že bych se tomu ani nedivila.

Pokud se něco takového, jako stěhování do vesmíru, má stát, za mého života to nebude. Doufám s nadějí, že ani v životě mých potenciálních dětí. Jenže ony by si jistě přály to samé. Nemá cenu problémy neustále odsouvat. Nechápu, jak někomu může přijít jako relevantní řešení třeba házení odpadu do moře. On tam přece zůstane, když ne pro naše děti, tak pro jejich děti, a tak dále... Mohla bych vyjmenovávat dál, ale vrátím se ještě k zamyšlení- jak by tak mohl život mimo zemi vypadat?

Taky jsem viděla StarWars, ale víte, to není způsob, jakým si to představuju. Především si myslím, že to bude hodně smutné. Nevím, jestli to ostatní vidí jinak, ale já jsem hodně citově vázaná na přírodu a tak celkově. Pokud jsem třeba nemocná, chybí mi čerstvý vzduch, chybí mi sluníčko, procházky v lese, vůně kytiček (ač jsem alergik), zpívání ptáčků, uhánění prchajících zajíců,..., prostě nevydržím být někde zavřená. Mám ráda i hory, to samozřejmě, ale ony v sobě mají cosi živého. Už jenom proto, že tam žijí zvířata, rostou rostlinky a pofukuje čerstvý větřík. :)


A teď si představte kamenou krajinu a nehybné cosi, co vyplňuje prázdné místo. Spousta kamení a mrtvá kráterová moře. Nikdy jsem se o to příliš nezajímala, ale těch pár fotografií, které jsem viděla, mi docela udělaly náhled. Na zatím objevených planetách nebylo života nazbyt. Zdá se mi že někde našli nějakou vodu, v ní nějaké patrně živé bakterie, ale nic víc. V každém případě, možná je naděje na život ve vesmíru.

Ale já bych tam nikdy žít nemohla.

P.S. Jedná se úvahu, kterou jsem psala zpatra, může obsahovat neověřené informace. Ale snad je jasné, co jsem jí chtěla říct a nedojde k žádnému nedorozumění. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bocian Bocian | E-mail | Web | 4. dubna 2014 v 23:31 | Reagovat

Masívne sťahovanie do kozmu je podľa mňa dosť pravdepodobná vízia. Vezmime si predsa reálny plán v blízkej dobe kolonizovať Mars... Vesmír sa najprv z rarity premení na novú destináciu a napokon na náš nový domov. Avšak radšej by sme sa mali ohliadať po zdevastovanej Zemi.

2 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 5. dubna 2014 v 11:52 | Reagovat

[1]: Já jenom doufám, že to nebude moc brzo. Jenže co se týče naší Země, nevím, jestli už není stupeň poškození za únosnou mezí. Jakože, jestli by šla třeba ještě zachránit, kdyby třeba teď lidi udělali pápá a dali jí čas na obnovu. :(

3 Tea Tea | Web | 5. dubna 2014 v 20:36 | Reagovat

Kdyz jsem nemocna taky mi chybí čerstvý vzduch, sluníčko, pocit volnosti venku :) StarWars jsem tedy ještě neviděla a ani po tom zvlášť netoužím (omlouvám se všem milovníkům SW) ale život ve Vesmíru? pro mě rozhodně ne :) Já jsem se svým životem na Zemi spokojená, i přes problémy a věci, které se tu dějou, které by se zlepšit mohly, ale proč na všem vidět jen to špatný a ne to dobrý? :) Já koukám jen na ty věci, za které jsem šťastná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama