Jak jsem se předávkovala kofeinem

7. dubna 2014 v 23:50 | Kiwi |  Koš
Varuji vás dopředu, že tento článek zatím nemá na tomto blogu příliš mnoho kolegů a může působit, že jsem ho psala pod vlivem. Není tomu tak. :) Také chci varovat, že by vám mohl uhnat lehký šok z přílišných informací o mé osobě.O úpravu svého životního stylu k lepšimu se snažím už nějakou dobu. Dá se říct, že spíš neúspěšně než úspěšně... Zahrnula jsem do toho mimo jiné i omezení čokolády, což kupodivu dodržuji, protože na ni nemám ani pomyšlení (možná jsem nemocná?) a upravení denního harmonogramu. Chodit dřív spát, míň koukat do počítače, více se věnovat tvorbě a učení. Po každém týdnu je to ale ta samá písnička. Jupí, víkend! S tímto zvoláním obvykle házím všechno za hlavu až do nedělního setmění. Pak najednou přijde nárazový stres. Je sice pravda, že pod tlakem makám jako šroubek a na kvalitě to neubírá, ale vybírá si to pochopitelně daň na mém zdraví. Jenže tenhle článek nemá být o vážnostech. Půjdu k věci, včera (tedy během noci z neděle na pondělí) jsem měla opět plné ruce práce. Na pomoc jsem si vzala mňamózní hrnek kávy, jenže by mně ani ve snu nenapadlo, jaké to bude mít důsledky.

Psali jsme pár písemek, pochopitelně. Při zkoušení z angličtiny jsem sice dopadla docela katastrofálně, jenže ani ne tak po stránce vědomostní jako spíš po stránce projevové. Naštěstí mě učitelka omluvila a budu si napravovat reputaci jindy. Cítila jsem se až příliš uvolněná, skoro jako zhulená. Prostě, kdo by čekal od hrnku kafe takové reakce? Takže já, jindy docela tichá a seriózní jsem dostávala záchvaty smíchu a podivné, šílenství jistě příbuzné, nálady. Někteří na mě docela koukali jako na exota, ale to jsem si uvědomila až po několika hodinách. Ono celkově by se dalo čekat, že efekt jaksi bude slábnout a vytratí se. Teprve teď, rozumějte skoro o půlnoci, můžu s jistotou říct, že jsem normální.

Takže, šílenství postupovalo dál. V češtině jsme psali úvahu o budoucnosti knih. Napsala jsem ji a udělala něco, co prvně v životě. Přečetla jsem si ji a začala se smát, jaké bláboly jsem to tam napsala. Většinou se vážně chovám normálně, přísahám. Takže jsem se smála při představě, že by někdo mohl brát vážně ty dokonalé a květnaté věty o důležitosti knih a posedlosti dnešní civilizace technologiemi. Prosím, nepochopte mě špatně, já si vážně myslela většinu toho, co jsem tam hezkého a ošklivého napsala. Jenom jsem to formulovala tak, že to prostě... bylo pro mou bránici neúnosné.

Mohu-li směle říci svůj názor, kofein je docela nebezpečný. Alespoň u mě vyvolal stavy, jaké bych od něčeho tak neškodného vůbec nečekala. Smějte se mi, že si to namlouvám. Mám bujnout fantazii a nízký tlak. A obojí bylo podpořeno a rozvinuto. Školní den jsem pak zakončila tím, že jsem během písemky z chemie své sousedce zdělila, že to vůbec neumím. Byla to pravda. Nevím proč jsem měla do poslední chvíle pocit, že to umím a zmáknu to, neuměla jsem téměř nic a vyděšena tímto zjištěním jsem nakonec ani nenapsala vše, co jsem skutečně věděla. Prostě v háji.

Na tréninku jsem potom zažila pocity, které asi byly vrcholem celého dne. Vlastně to byl nádherný den, 23 stupňů, všude vůně, trávníky poseté žlutě zářícími pampeliškami. Už i hmyz vylezl ze svých schovávaček a začal organizovaně narážet do lidí. A ve vzduchu byl cítit život. Byl teplý a voňavý, plný probouzející se energie. Pulzující. Když teď o tom tak přemýšlím, možná že byl dnešní divný den způsobem právě tím, tou témeř uchopitelnou energií ve vzuchu. Protože ačkoli jsem spala pouze necelé čtyři hodiny, nikdy jsem se necítila nabitější. No, hyperaktivnější je vhodnější slovo. :)

Takže, na tréninku se mi stalo to, čemu jsem nikdy nevěřila, že je možné. Pokud taky neveříte, přísahám, je to možné. Asi už to trochu hraničí s šílenstvím, ale ano, je možné brečet a smát se zároveň. A zároveň myslet obojí docela vážně. Nemůžu se asi rozepisovat víc, protože mám pocit, že jsem na tomto blogu doposud neobjasnila problematiku veslování a všech vedlejších účinků s tím spojených, takže by to možná pro nezasvěcené vyznělo nesrozumitelně. Řeknu to takhle, u sportu se všecho dělí na dvě části: tělo a hlava. Tělo je jasné, některé sporty prostě bolí, včetně veslování- toho obzvláště. Hlava zase znamená, že to v ní prostě musíte mít srovnané. Vědět co chcete a rozdávat pokyny tělu navzdory bolesti, upevnit je vůlí. Proč to tady ale všechno vykládám? Protože pokud jste vystaveni velké zátěži, prostě vám rupne v bedně. A to pak nepomůže nic. Tréninky na vodě jsou o dvou věcech, o síle (což hlava především u žen ovlivní víc, než by se na první pohled mohlo zdát) a o technice. Posádky se musí sjet, aby si sedly, aby spolu dokázaly jezdit po zbytek sezóny. To je na jaře nejhorší. A vězte, že tolik investovaného usíli chcete někde vidět. Pokud vidět není, je to špatné znamení, ale pár tréninků to ještě vydržíte plni nasazení. A jednoho krásného dne, jako byl ten dnešní, to cukne a pohárek naplněný až dokopečka přeteče. Pak třeba jako já propuknete v pláč a po pár pohledech se se svým kolegou zase dusíte smíchy nad zoufalství, které z této situace čiší. Prakticky, člověk brečí, protože toho má plné zuby. A směje se, aby se z toho nezbláznil.

Své rezervy v pohárku budu asi muset zjistit jedině expirementální metodou, prostě až to přijde, tak to přijde. Díkybohu se blíží Velikonoční prázdniny, jedny z mách oblíbených. Už se těším, až půjdu s foťákem na lov kytiček, protože má nejoblíbenější fotografická sezona právě začala. Takže, je dobré, že jsem si to všechno mohla přebrat v hlavě, protože dělání ukvapených závěrů se nevyplácí... Už jsem se rozhodla- nezblázním se. :) Ne teď.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hůů-úú Hůů-úú | Web | 8. dubna 2014 v 12:14 | Reagovat

Nevím, co s lidmi kofein dělá, se mnou celkem nic, ale asi tě chápu - má milovaná sestřička, po jednom kafi, se rozběhla k mé židli, málem mi skočial na záda a do uší zařvala "i love youuu, my sisteeeer", načež si šla barvit hlavu na růžovo. : )
btw, těším se na fotky kytek : )

2 christiiinka christiiinka | Web | 8. dubna 2014 v 14:46 | Reagovat

Napadla mě při tom jedna písnička :-)

http://www.videacesky.cz/hudebni-klipy-videoklipy-hudba/pisen-o-kave

3 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 8. dubna 2014 v 19:15 | Reagovat

[1]: No, na mě to normálně taky nepůsobí. Ale tentokrát jsem to možná přehnala a všechno se to nahrnulo :) A nebo mi do toho brácha něco přidává. Pamatuju si možná, že chutnalo trochu divně. :-D

[2]: Tak ta je parádní! Taková trochu psycho, docela šílená, ale vtipná. A líbí se mi tam ta fransouzština, což mě překvapilo. Učím se ji už druhým rokem a dá se říct, že mě moc nechytá, je taková... těžce stravitelná. :D

4 christiiinka christiiinka | Web | 9. dubna 2014 v 14:36 | Reagovat

[3]: Jako ta část s tou babičkou a tak je fakt už hodně šílená, ale překvapilo mě, že jsem si to za pár dní začala broukat :-D.

Francouzština je moc pěkná, ikdyž na té výslovnosti bych si nejspíš polámala jazyk :D... Začátky s ní musí být asi hodně těžké hmm ?

5 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 9. dubna 2014 v 14:44 | Reagovat

[4]: :-D To jo. Hlavně když je to tak odlišné od češtiny i angličtiny... Gramatika by se dala zvládnout, i když tolik slov mnohoznačných a vyjímek nemáme ani my. Výslovnost je docela oříšek, ale kupodivu mi nepřijde nejhorší. Nejhorší je někomu rozumět. A vázání slov to taky značně komplikuje. :-D

6 haluzak haluzak | E-mail | 7. května 2014 v 14:23 | Reagovat

předávkoval jsem se před dvěmi dny doteď mi je tak hrozně že se to slovy nedá popsat.. divím se že žiju. čistý kofein... v prášku ( právě bliju) 3 dny uz sem nespal a zažil jsem hrozné stavy z všeličeho ale toto je peklo věech pekel hrozne nepředstavitelne... jak to mužou prodavat.. sku*vena republika a zrovna včera 4leté děti s kokainem a ganjou v krvi... DOPRDELE KDE TO ŽIJU !? :-!  O_O  8-O

7 bonneris bonneris | Web | 2. března 2015 v 23:39 | Reagovat

Úplně přesně chápu, jak ses cítila. Občas je to docela prča předávkovat se kofeinem. Na mě to má dost podobný účinky jako alkohol, jen po tom nejsem přehnaně upřímná, nezvracím a ráno mě po tom nebolí hlava. A to, že během svého předávkování vykonám milion práce a ještě se u toho směju, je dost příjemnej bonus :D

8 Alexandr Alexandr | 21. listopadu 2017 v 17:42 | Reagovat

Těm rozpolceným pocitům se říká ambivalence a zažil je asi každý na světě, koneckonců všechny pocity, které popisuješ jsou čas od času normální, zvlášť v tvém věku. A věř mi, "šílenství" neboli správně jakákoliv duševní porucha je vážná věc.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama