Hudba je zdrojem života...

3. ledna 2014 v 23:28 | Kiwi |  Hudba
Nedávno jsem si uvědomila, jak důležitou roli má hudba. Vyplňuje prázdná místa v hlavě, je nositelem emocí, utěšitelem, nabuditelem, vším, čím ji chcete mít. Má vlastní cenu, ale pro každého z nás má ještě cenu osobní. Poutají se k ní myšlenky a vzpomínky, protože provází naše životní etapy plné radostí a těžkostí. Proto je docela vypovídající o lidech, jakou hudbu mají rádi. Jen ji nesmíte brát povrchně. Hudbu musíte vnímat duší, protože to je přesně to místo, kde působí.

A tak se prostě stane, že vám přiroste k srdci. Nebo ji začnete nenávidět, což vlastně taky forma lásky. Každá skupina a interpret se během své tvorby také vyvíjí, nejsme to jenom my posluchači, na koho hudba působí. Tvořit hudbu mi přijde jako jeden z největších uměleckých počinů. Žádná jiná forma vyjádření mě ještě nikdy nedokázala k cítění toho, k čemu mě dovedla hudba. Koukáte na obraz, vnímáte barvy a tahy štětcem a musíte se tomu otevřít. Jenže hudba k vám přijde sama.

Dokážu fandit různým žánrům, ale to nejdůležitější u každé písně je to, aby ve mě něco zanechala. Je jedno, jestli je to rap, klasika nebo metal. Jak je nádherný pocit poslouchat, když se rozezněje orchestr nebo když spustí basová kytara své sólo. Když hlas zpěvačky či zpěváka podtrhne hudební tóny nebo vytvoří vlastní stopu. Každý detail je důležitý. A když se rozechvěje vzduch na koncertě a hudba vytvoří jakési silné pouto na předávání energie mezi vystupujícími a fanoušky.... no, znáte lepší pocit? Zvednou ruce nahoru a nechat se unášet...

Hudba je zdrojem života. Všechno má rytmus. Už jen bití našeho srdce, ač pravidelné, je takovým základním rytmusem, bez kterého nemůžeme žít. Jak lépe by se pak daly vyjádřit naše složité pocity než tóny? Mají svou hloubku, svou barvu, a všechny jsou naše. Přitom jsou tak vrtkavé. Vzniknou a rozplynou se během chvilky. Stejně jako tón, zazní a ztratí se.

Právě zaposlouchávám Imaginaerum, které je těmito pocity přímo prolezlé. Pokud jste ještě toto zajímavé album od skupiny Nightwish neslyšeli, určitě to napravte. Je báječné. A také jejich stejnojmenný hudební film, který je ponořen do říše fantazie, tam, kam vás ostatně unáší celé album. Už jsem se o něm zmínila zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/ Byla jsi tu. Jaký je tvůj názor na blog?

Dobrý. :-)
Špatný. :-(
Radši žádný. :-P
Nic extra... :O

Komentáře

1 Alejandrina Alejandrina | Web | 3. ledna 2014 v 23:41 | Reagovat

V tomto s tebou naprosto souhlasím, třeba když si pustím Colio - Gansta's pradise jako kniha se mi otevřou vzpomínky a to nejen zrovna u tohoto songu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama