Cože, zima...?

28. listopadu 2013 v 22:07 | Kiwi |  Z terénu
Koho překvapila zima nepřipraveného? Mě rozhodně ne. Jenom jsem ji lehce podcenila, mrchu.Velmi velmi zákeřná věc. To takhle vystrčíte nos z pelechu a venku sněží. To je prosím, ještě k tomu na Kateřinu, nepřípustné. To zase budou Vánoce na blátě, zatímco teď všichni klepeme kosu. Naštěstí si to sníh rozmyslel, jenže k šoku všech přítomných se zima vytasila s novým triumfem- náledím. Vypadá chodník "jen" mokře? Nemožné, hlavně pokud je pod nulou. Vsadím se, že v nemocnicích budou mít teď doslova narváno. Nevím jak vaši prarodiče, ale ti mí už odmítají vystrčit paty z domu. Hájí to slovy: když já upadnu, už se nezvednu, a co pak? No jo, kdyby se o ty chodníky alespoň někdo staral... Minulý rok nabouchali ke každému báječné cedule, jen co je pravda, to musely být výdaje. "Chodník se v zimě neudržuje", hlásila každá z nich. Ale copak to není zjevné už od pohledu?

Z celkové šedosti a mrazivosti nynějšího listopadového počasí vzniká řada chorob. Ať už se jedná o úrazové choroby vzniklé výše uvedenými fakty (nebo spíše chodníky), nebo zářné příklady selhání imunitního systému. Většina lidí má totiž imunitu docela slabou a hned je něco zklátí. Chřipky, rýmečky, všelijaké virózy a bolehlavy, vidíte to na každém rohu a je to velice nepříjemná věc. Sama mám pocit, že na mě něco podlého leze, a snad doufám, že to nemá výdrž. Usmyslela jsem si uržet se ve funkční formě. :D Jasně, lze tomu cíleně předcházet. Nedávno jsem velmi bezúčelně debatovala s mým tátou o tom, jestli existují lepší či horší vitaminy podle zeměpisné polohy... Zní to jako hloupost, ale zase, nenapovídá vám něco, že pro středoevropana budou vitaminy ze zelí lepší než z citronů, už jenom proto, že zelí tady roste a citrony jsou z číny (dotyčné citrony vážně byly, já vím, že rostou i ve Španělsku apod, což je vlastně skoro vedle...)? :D Ehm, myslím, že tohle téma by bylo na dlouhé dohady. Mě na škrábání v krku zabral zázvorový čaj s medem a citronem, byl to mazec, ale parádní desinfekce. Pomáhá taky prý šťáva s cibule, ale já to nikdy nezkoušela. Dovedete si představit ten smrad? Nechci, aby si okolí stěžovalo, že mi něco chcíplo v puse. Já vím, možná lehce povrchní přístup, ale kdo v některých věcech nejsme, že?

Všechny taky zachvátila předvánoční epidemie. Mě se zatím ani netkla, ná Vánoce vlastně teď nemám ani pomyšlení. Navíc to vypadá, že je ani nestrávím doma, takže se moc nevzrušuju. Dárky jsem žádné nekoupila, jednak proto, že mám stav nula, a druhak (Tohle slovo neexistuje, že ? :D Tak už jo :D) se obchodním centrům vyhýbám zděšeně obloukem. Už několik dní jsem nejela autobusem, chodím pěšky, ve škole podřimuju a doma zabíjím všechno, co mi přijde pod ruku. Čas především, je takový bezbranný. Hodně lidí ale Vánoce dost řeší. Všichno taky najednou chodí na náměstí na punč, chodí se poflakovat do centra ke stromečku a já ho zatím ani neviděla. Všechny problémy mě tak pohltily, že ani nemám na Vánoce náladu. Ani na zimu nemám náladu. Takže: Kšá, ty mrcho jedna všivá, než tě poženu svinským krokem!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/ Byla jsi tu. Jaký je tvůj názor na blog?

Dobrý. :-)
Špatný. :-(
Radši žádný. :-P
Nic extra... :O

Komentáře

1 black-games black-games | Web | 29. listopadu 2013 v 14:36 | Reagovat

Všichni si stěžjou na sněžení a u nás nespadla zatím jediná vločka a já si říkám, že tohle snad ani není možný :-D
Upřímně jsem vánoční tématikou znechucen, jelikož je prodejcům jedno, jak si svátky užijeme, ale hlavně u nás chtějí vytřískat co největší peníze :-?
Taky vánoce slaví už od září a vsadim boty, že už od ledna začnou zneužívat velikonoce :-?
Dárky taky nemám koupaný, já je vlastně ani kupovat nebudu, letos asi budu dávat pod stromeček jen vlastnoručně vyrobený kofoláčky a taky jsme nedávno vyráběli ve škole kachel z keramiky, takže ten tam asi taky bude :-D

2 black-games black-games | Web | 29. listopadu 2013 v 14:37 | Reagovat

[1]: Myslel jsem vánoční tématikou v obchodech :-D

3 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 29. listopadu 2013 v 20:58 | Reagovat

[1]: Na všechny oblasti jednou dojde :-D
Já se ti vážně nedivím, mě už to opravdu štve, jak se ze všeho staly komerční svátky. Zatím u mě platí, že Vánoce ve vlastní režii, a všem těm... obchodům.. se vyhýbám, pokud něco nutně nepotřebuju. Asi taky budu dávat vlastnoruční dárky, aby každý věděl, že jsem si na něj vzpomněla.. :)

4 Mlok Mlok | Web | 30. listopadu 2013 v 17:44 | Reagovat

Áááá, zááázvor! Moje posedlost.

5 Terka Terka | E-mail | Web | 30. listopadu 2013 v 18:10 | Reagovat

Taky mě v pondělí ráno vyděsil ten sníh ačkoli byl časně ráno jenom na střechách, ale pak už byl všude.. a taky jsem si v pondělí vzpomněla na tolik známé přísloví: "Kateřina na sněhu, Vánoce na blátě." A už to mě hodně vyděsilo.. a pak mě vyděsilo to náledí venku následující dny.. sníh ještě beru, ale náledí..? Souhlasím, kdyby to posypali, aby to tolik neklouzalo, ale takhle to nejde..

Dárky taky ještě nemám a vlastně ani nemám představu co rodině dát.. vím, že chci bráchovi dát jednu knihu, která se týká PC hry, kterou přímo zbožňuje (jinak by si ji asi ani nepřečetl..) a dneska, když jsem šla kolem knihkupectví, jsem viděla knihu, která by mohla zajímat mého taťku :) a pro ostatní z rodiny včetně mamky určitě taky něco vymyslím :-)

6 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 30. listopadu 2013 v 21:06 | Reagovat

[4]: :-D Užitečná posedlost, ne? :)
[5]: Přesně, takhle je to vážně nebezpečné :)
Pro mě je vždycky nejtěžší vybrat dárky pro mužské osoby, většinou mám představy, které jsou hodně nerealizovatelné, nebo nemám žádné. Letos to asi zkusím vyřešit nějak netradičně.
Knihy jsou báječné dárky :D Mám ale pár zkušeností, kdy jsem se s knížkou úplně netrefila do vkusu a potom zamrzí, když knihu vidíte zaprášenou ležet v polici... :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama