Smím prosit?

4. října 2013 v 23:06 | Kiwi |  Z terénu
Po několikáté taneční lekci si konečně troufám dodat mým zážitkům formu písmenek a navždy (nebo fakt na hodně dlouho) je zachovat. Nebude to zrovna čtení pro slabé povahy a pokud plánujete jít do tanečních a těšíte se, pak nečtěte dál, neboť by jste mohli ještě stihnout změnit názor. Má to nějaké výhody? Získáte přehled o tom, který tanec je který (nebo se to předpokládá) a pokud máte i trochu pohybových dovedností, je tu šance, že se je i naučíte. Minimálně budete vědět, kterému tanci se v budoucnu vyhýbat. Takže určitě užitečné, že?


Pokud shrnu, co všechno zahrnuje příprava do tanečních, bude to ze začátku znít docela jednoduše. Ženy potřebují minimálně dvoje šaty- jedny krátké a druhé dlouhé, potom pohodlné boty a zbytek je na vás. Pánům saka vůbec nezávidím, ikdyž ty boty musejí být stoprocentně pohodlnější. Potkáte jistě spousty rozmanitých modelů až se mnohdy budete divit. Od různých délek, barev a volánků.... uf, absolutně to není moje gusto.
Takže, co všechno vás tam čeká? Ehm, na to zatím nejsem schopna odpovědět. Pro mě to totiž byla sázka do loterie, přihlásila jsem se spolu s kámoškou, která si ale zlomila nohu, takže tam trčím víceméně sama. A dvě lekce ze čtyř jsem prošvihla, protože jsem byla na závodech, takže super. Můžu zmínit čtyři zlata, ale nechci se chlubit :D Ale, jak vlastně chci psát o tanečních, když vlastně nic moc? No, začnu asi takhle:

Bylo nebylo, jednou byla taková blbá holka....
A ta holka se lehkomyslně přihlásila do tanečních....
Když jí došlo, co provedla, bylo pozdě....

Ne, uvedu to na pravou míru. Vysoké holky to mají těžké. Záleží na výběru partnera (mimochodem, vždycky když byla dámská volenka, tak jsem si nevybrala úplně štastně), ale je spousta malých kluků. Jo, jsou i velcí a někteří zase velcí extrémně, ale pokud má holka nadprůměrnou velikost, není to úplně ideální....
V narvaném sálu je málo místo a strašně vedro. Je velmi příjemné mít něčí podpatek zabodnutý v lýtku nebo nárt rozdrcený hezky z boku sloní tlapou cizího tanečníka. Také je super při krocích dozadu zakopávat o ostatní nebo při otočkách o svého partnera. Vážně ladné a příjemné. Dostat loktem taky není procházka růžovou zahradou, občas mi to trochu připomínalo ragby; stylem, tady tančím já, odtančete jinam nebo...! A k tomu vedrum, pokud se vás tanečník několikrát zeptá, zda jste v pohodě, pálí vás tváře a oči.... nechci vidět, jak jsem vypadala, soudě podle jeho výrazu asi jako opuchlé orosené rajče. Delicious.
Na nohou mám puchýře, mám je opuchlé a těžké. Z polky bříška celá v ohni. Jak ráda jsem se potom přezula do měkkých balerín! Ono vydržet na nohou v podpatcích dvě hodiny není žádný med. A skákat u toho třeba na jedné noze je trochu hardore. Zvlášt pro lidi s narušenou rovnováhou jako jsem já.
Ideál je, když se řekně jméno tance, ukážou se kroky a vy si z minulé lekce nic nepamatujete. Pak koukáte na nohy ostatním a snažíte se jejich ladné rytmické kroky napodobit a vůbec se vám to nedaří. Partner vám v lepším případě připomene, co máte jak dělat, vy to odkývete a hned to zase pokazíte. Jakmile ztratí trpělivost a začne koulet očima nebo se s úsměvem (lepší varianta) začne rozhlížet po sále a hledat kámoše, aby jim mohl říct, co za nemehlo to vyfasoval, jde veškerá důstojnost do kytek a mohou započít modlitby ke stroji času (hodiny).
Juchů.
Takže, které tance jsou nejhorší? Ty rychlé vyžadující koordinaci. Polka. Jive. Při vyslovení těch slov mi naskakuje vyrážka.
Taneční jsou rozhodně namáhavé psychicky i fyzicky. Prý bych litovala, kdybych tam nešla. Pche. Ani omylem, vážně. Vyjadřují přesně to, čeho se nejhlouběji děsím, ještě víc než výsledku dnešního testu z planimetrie (ostatní známky činí 3,4, jen pro porovnání). Tátovi jsem slíbila, že na to napíšu thriller. A ještě poznámka, ploužáky jsou divná věc. Pro plachou holku je to navíc docela znepokojující, být s cizím klukem takhle tělo na tělo. A hodně se při tom potí, stejně jako přo rychlovkách. Dá se taky špatně dýchat a z toho pak vznikají ta nabubřelá rajčata.... No, já zrudnu prakticky hned, mám velmi kvalitně prokrvený obličej a důkladně ucpané cesty dýchací.

Chcete jít do tanečních? Nejprve to pořádně zvažte. Bůhví, jestli já tohle přežiju. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 6. října 2013 v 21:46 | Reagovat

Já nešla, když slyším, jaké věci se tam dělají, jsem za to rozhodnutí ráda.

2 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 7. října 2013 v 19:13 | Reagovat

[1]: To rozhodně buď. Mě to dosud dost poznamenalo a to to ještě zdaleka není u konce, bohužel. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama