Odložte si...cokoli

14. října 2013 v 22:45 | Kiwi |  Témata Týdne
Nejprve jsem vůbec netušila, co to cizí slovo prokrastinace znamená, ale následně jsem se docela obeznámila. No, přesněji řečeno, střetla se s starými známými. Další částečka mé rozštěpené osobnosti byla usvědčena a pojmenována.


Pokud taky dosud nevíte (vůbec bych se vám nedivila, někteří lidé neznají i jednodušší slova), nebudu vás déle napínat. Sice nejsem wikipedie, kde vám naservírují shrnutí na prvním článku, ale zase nebuďme okecávači. To nikoho nebaví.
Prokrastinace je chorobná lenivost. Celkem můj problém. Odkládáte věci dokud to jenom jde a někdy, i když už to ani nejde. U mě je celkem vyvinutá ve velmi nepříjemnou vlastnost, nedochvilnost. Hodinky skoro nesundám z ruky, ale autobusy a tramvaje mi ujíždějí běžně. Do školy občas doklopýtám pozdě a zatím spoléhám na slitování učitelů nad hodnou a bystrou studentkou, která "zaspala". Na tréninku taky procvičuju bicepsy, když dělám kliky navíc za pozdní příchod.... A divíte se jakto? No, pořád si říkám, že mám času dost. Já ho totiž mám dost.... a najednou... už ho nemám. :(

Co se týče studia, platí u mě klasické a všeobecně známé: na písemku je nejlepší učit se zčerstva, den předem, opakování před hodinou to jistí. Je to víceméně pravda, obzvlášť, pokud máte fotografickou paměť. Druhá polovina naučených znalostí se skládá z toho, co mě nějak zajímá nebo z toho, co jsem si zapamatovala v hodině. Obvykle totiž dávám pozor, hodně to ušetří práci. Všeobecné znalosti taky nejsou na škodu, s úsměvem uvedu třeba Nicolla Machiavelliho, který se vám pamatuje hned lépe, pokud jste hráli Assassins Creed Brotherhood. Renesanci všeobecně mám ráda, přelouskala jsem s nadšením celý Boccacciův Dekameron a hned mám na co navazovat, ať už v literatuře, v dějepisu nebov Zsv. Asociace jsou velmi dobrá věc. A leniví lidé jako já rádi čerpají kde se dá.

No, mohla bych se trochu obhájit, pokud někdo dělá vrcholový sport a u toho ještě gympl, nemůže to být žádná lemra. Jenom si vždycky najde chvilku (rozumějte několik málo hodin v noci) na své oblíbené aktivity, třeba hraní počítačových her, koukání na videa, čtení knížek, vlastně rozšiřování obzorů. To je několik dalších pramenů, odkud se dá čerpat. Let's playe z Youtube vám asi nic moc nedají kromě prvotřídní zábavy, ale třeba počítačové hry, to jiná. Třeba Minecraft mi pomohl postavit základní slovní zásobu v angličtině, Devil may cry mi taky zvětšilo slovní zásobu ( I když nevím, kde třeba ve škole použiji věty: Shut up!, What's the hell going on? apod. :D), vlastně, jakákoli hra v angličině vám rozšiřuje slovní zásobu. Právě hraju The Sims 3 v EN a to je slovní zásoby plné, dokonce takové, která se dá velmi efektivně využít... :D Knihy v angličtině jsou taky docela dobrým kompromisem... pokud si nějak představuju ideální školu, tak takovou, která se bude dát využít a bude vás bavit. Já vím, naivní představa.

Možná jsem trochu odbočila od tématu, ale rozhodně jsem si shrnula, co všechno si pod pojmem prokrastinace představím. Odkládání, odkládání, odkládání... :D Zrovna teď odkládám písemku z francouzštiny, ale v těchto vodách mě nic moc nezachrání, takže se na to budu muset podívat. Tenhle článek je psán trochu povídavou a rozvláčnou formou, ale i tak doufám, že je pro vás pořád aspoň trochu smysluplný. :)

Následující věta rozhodně není mým výrokem, ale mým mottem by se mohla stát velmi jistě:
Co nemusíš dělat dnes, odlož na zítra, pokud to nemusíš dělat zítra odlož na pozítří a máš dva dny volna. :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl/ Byla jsi tu. Jaký je tvůj názor na blog?

Dobrý. :-)
Špatný. :-(
Radši žádný. :-P
Nic extra... :O

Komentáře

1 LukasLongr LukasLongr | E-mail | Web | 15. října 2013 v 8:59 | Reagovat

Mně se tento článek líbí. Také jsem rozšířil jazyk na Minecraftu. Ale spíše na S.T.A.L.K.E.R ruštinu. :D

2 Marzia Marzia | E-mail | Web | 18. října 2013 v 11:38 | Reagovat

Ahoj, máš hezký blog.
Mohla bych tě poprosit, jestli by jsi se nemrkla na můj blog, prosím? Je na stejné téma jako tvůj-knihy.
A jestli by jsme si nevyměnili ikonky.
Budu ti moc vděčná! :-)  :-)

3 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 20. října 2013 v 18:58 | Reagovat

[1]: :D Jo jo, Minecraft... Ale Stalker neznám a rusky neumím :)

[2]:Tvůj blog vypadá fajn, někam si ho poznamenám. :D Ale není tam zatím příliš moc tvorby... Moji ikonu najdeš zde: http://zed.blog.cz/1307/mismas-zed, budu ráda, když si mě přidáš, jsem ráda, že se ti můj blog líbí. :)

4 Ecritte Ecritte | Web | 20. října 2013 v 19:24 | Reagovat

Já jsem se také bez toho slova doteˇˇd obešla, ale asi ho začnu používat. Někdy se ty slova hodí. Například když chceš někomu říct, že je blbej tak to můžeš okecat: Mám za to, že tvá mysl je velice abstraktní a mnou nepochopená..." :DD

5 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 20. října 2013 v 19:43 | Reagovat

[4]: :D Jo, to asi jo, no. Ale přijde mi zbytečný, aby čeština přebírala cizí slova, když jich má hromady lepších :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama