O blogu

11. října 2013 v 17:42 | Kiwi |  Nástěnka
Ahoj, zdravím vás všechny, ať už jste na mém blogu poprvé nebo povíceré. Jsem Kiwi Zelená, 17- letá studentka se zálibami všude, kam se jen podíváš. Není nic do čeho bych si alespoň z povzdálí nerýpla. Miluji jazyk český, právě nevyskytující se antipatie k němu mě snad nějak dovedly ke psaní. A o čem, že to vlastně píšu?

V prvé řadě píšu o tom, co mě napadne. Začínám se tak nějak vracet k původnímu záměru blogu, i když trochu obloukem. Všechno, co mě zaujalo nebo naopak nezaujalo, všechno co stojí za zmínku nebo za zpracování. Píšu články, které se tak trochu snaží prezentovat mé názory na všechno, jejich správnost už posuďte sami.

Také píšu básničky. Píšu je jen zřídka, protože to musí být něco, co prostě cítím. Jenom pak mohu být se svým výtvorem spokojená. Nejedu na pravidla, na tohle zrovna v poezii nehraju. A jako všude, každý kousek je jiný.

Pokusy o prózu mají u mě především minimální ohlas. Vyžívám se v popisech, na ději a dialozích mé pokusy odumírají. Ale i tak se vyžívám v používání slovní zásoby, ať už na blogu nebo mimo něj. Psanou formu projevu se vždycky hodí procvičovat.

Někdy trochu fotografuju, ale jsem v tom začátečník. Baví mě to hlavně v přírodě, tam je to opravdová potěcha pro oči. Jenže vždycky je to mnohem lepší naživo, než skrz čočku fotoaparátu. Alespoň na většině mých fotek.

Co se týče mé kreslené a jinak znetvořené tvorby, musím uznat, že tohle je moje slabé místo. Ráda si čmárám, mám ráda barvy, ale nejsem nijak zručná. Ruční tvorby je tady tedy minimum, pochopitelně. (Nebudu přece vyvěšovat projevy své nešikovnosti, že :D)

Ráda čtu, plánuji se více věnovat psaní o knihách, protože si myslím, že je to rozhodně zajímavá činnost. Navíc, i já jako čtenář bych ráda na ostatních blozích uvítala nějaké podobné články, když potom hledám, co číst. Recenzování knih, ano to je to slovo. V současnosti však moje knižní rubrika obsahuje články, hodící se tak pro ty, kteří knihu rozhodně číst nehodlají (Třeba pro ty, kteří mají zítra odevzdávat referát apod. :D)

Mám ráda hudbu, takže k té se občas také vyjádřím. Nejvíce mám ráda Tarju Turunen, Nightwish, Linkin park, ale nebráním se i jiným žánrům (kromě dechovek :D).

Taky mám oblibu v počítačových hrách. Takže pokud zrovna nedělám některou z výše uvedených činností, neučím se, nevesluji (ano, jsem veslařka!), nespím nebo něco nejím, pravděpodobně mě najdete u počítače. Křivím si tam záda, usmívám se do monitoru a absolutně si to užívám. Taky mohu vyzvednout třeba YouTube, na kterém sleduji některé Let's playery, a tak si mohu užívat i hry, které by můj počítač nezvládl (nebo já nezvládla, v případě hororovek).

Když jsem před rokem vybírala název blogu, nevím co jsme tehdy brali v angličtině, ale první, co mě napadlo, byl zpravodaj. What's the matter with you? Co se s tebou děje? Co tě trápí? Nebo klasické, co se děje? Ideální název pro blog. Mé začátky tehdy byly chabé, a vlastně ani teď nejsem o moc kroků napřed. Mám s blogem velké plány, jeho hlavní podmínka je, aby tu dlouho vydržel. Aby fungoval jako nějaký archiv, aby se sem lidi vraceli a trochu se bavili. Já jsem člověk, kterého vzhledem k jeho rýpavosti velmi zajímají názory ostatních. Nebojte se ozvat se. Navštěvuji i ostatní blogy a snažím se připojit se k dění. Ačkoli trochu pasivní, chci existovat, prosím. :D
Další články s podobnou informativní tematikou najdete na nástěnce.

Jak jsem už psala, říkám se Kiwi Zelená. Mám totiž moc ráda zelenou barvu. Mám ráda vitalitu, která v ní je, pokud se na ní díváte ze špatného úhlu, může vám připadat kyselá, zkažená a nevím jaká, ale ona není. Ona je to, co si v ní každý představí. Největší číleností, kterou plánuji někdy v budoucnu udělat, je ostříhat se nakrátko a obarvit na zeleno. Pápá moje dlouhé hnědé vlasy, ale rodičům pšt! Času ještě dost.

Ve zkratce mohu říct, že především komentuji dění okolo nás, ale hlavně, okolo sebe.
Nebudu to prodlužovat, vítejte tady, a ať se vám líbí! :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/ Byla jsi tu. Jaký je tvůj názor na blog?

Dobrý. :-)
Špatný. :-(
Radši žádný. :-P
Nic extra... :O

Komentáře

1 Lokusta Lokusta | Web | 13. října 2013 v 14:48 | Reagovat

Toto je fajn nápad, spraviť si "zhrnutie" blogu.

2 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 20. října 2013 v 19:18 | Reagovat

[1]:Jo, dalo to trochu zabrat. Ale třeba takový absolutní přehled článků by byl na déle. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama