Škola, to je ústav

7. září 2013 v 14:13 | Kiwi |  Koš
Po jednom pracovním týdnu obsahujícím pět dní strávených opět jako student můžu směle říct, že už to chci mít za sebou. Nejsem typický exemplář žáka, který by se v hodinách bavil, vyrušoval, nedával pozor, opisoval, nedělal domácí úkoly a podobně, jenom na to prostě nemám nervy. Většinu času dávám pozor, občas se zamyslím a právě tehdy jsem většinou vyvolána. Učitelé ústavu navíc předpokládají, že zbytek svého volného času určitě trávíme nad studiem, plněním jejich nesmyslných úkolů, zjišťováním si nadbytečných faktů a důmyslné přípravě na jejich vychytralé hodiny. Tento problém mě trápí zejména v matematice a fyzice, v nichž sice dávám pozor pernamentně, ale to bohužel nestačí. Nemám v hlavě žádný systém, který by mi řekl co jak řešit a hned to podtrhoval slovním popisem. Prostě nevím.
Řekla bych, že skutečnost, že mám ráda češtinu, asi nikoho nepřekvapí. Většina pisálků má ráda český jazyk. Ne všichni si až tak rozumí s mluvnicí, ale literatura se těší docela velké popularitě. A není se čemu divit.

Jakže..? Prosím..? Cos to sakra říkal?! Miluju vyjadřování písmenky. Psaní. A to je zejména důvod, proč se děsím třeba vysoké. Důvod mi dal nejeden kantor, třeba když dotyčný řekl, že vás postaví s malým papírem na poznámky před 120 lidí a ukaž co dovedeš. Takový způsob referátu bych hrubě nezvládla. Zhroutila bych se, nevydala ze sebe hlásku a utopila se ve vlastním potu. Tomu rozhodně dávám přednost při fyzickém výkonu, třeba na tréninku. Je to určitě přirozenější.

Zatím asi nepovedu speciální řeči, jsem unavená, musím jít shánět výzbroj do tanečních, učit se na biologii (což je sice jeden z mých nejoblíbenějších předmětů, ale řekněme si na rovinu, pařit na kompu pořád vede), určovat herbář,....a sakra.

"Jasně mami, už jdu vysávat. Jasněže utřu prach. Ano, zítra vařím oběd já. Už běž."
Fajn. Poviností nad hlavu, ale chvilku pro sebe si určitě uškudlím. Bolí mě záda a o slovo se hlásí i naražená pánev. Jak dlouho může bolet naraženina? Měsíc? Dva?! A je normální, že mě teď po měsíci začala bolet opravdu hodně? Před měsícem jsem totiž spadla z kola, poněkolikáté, a ošklivě se odřela a pomlátila. Rozhodně chystám článek o cyklistice, protože myslím, že každé své vášni bych mohla věnovat alespoň jeden článek. To možná v budoucnu.

O čem jsem to psala na začátku? Jo jasně,....- škola je svině.
Ale svini lze porazit, a ten, kdo na to má žaludek, si může pochutnat na zabijačce. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stastnadvacitka stastnadvacitka | Web | 25. ledna 2014 v 23:00 | Reagovat

Nejlepší poslední věta, ta mě opravdu dostala. :D

A hodně vysokých není o tom, že musíš mluvit k davům. Když budeš mít štěstí, lze najít i takovou, kde si ty roky v podstatě odsedíš a mluvíš až ve zkouškovém, a to jenom k profesorům. :)

Hodně štěstí. ;)

2 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 25. ledna 2014 v 23:18 | Reagovat

[1]: Oh, díky. :) Já se pořád uklidňuju tím, že až to přijde, tak to nějak půjde, ale skutečnost, je někde úplně jinde.. :-D Budu obezřetná při hledání.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama