Devil May Cry 3

12. srpna 2013 v 19:09 | Kiwi |  Hry
Ačkoli poněkud stará a obecně známá, rozhodně je tahle hra jednou z nejlepších ve svém žánru. Parádní řežbu kombinovanou s občasnými hádankami zaštiťuje rozhodně ne přátelský příběh. Dva synové démona Spardy, polodémoni Dante a Vergil řeší rodinné problémy, ale každý na druhé straně barikády. Proti sobě a přesto spolu. Jejich tatíček totiž kdysi dávno uzavřel pekelnou bránu, což hodně démonů rozčílilo. Milý Dante se rozhodl, stejně jako otec, bojovat proti démonům, zatímco jeho dvojče má v plánu poněkud zajímavější události. Chystá se znovu otevřít bránu a získat tak moc. Danteho, tedy váš jako hráče, úkol je jasný. Vyšplhat na věž za bratříčkem a zabránit konci světa. Ale nebude to tak jednoduché, obzvlášť pokud není stále jasné, kde to tam vede.

Teď je možná na čase, abych to trochu vysvětlila pro ty, kdo by náhodou tuhle báječnou hru neznali a abych začala pět pochvalné ódy na celé provedení, příběh, a hlavně.....na Danteho. :-)Tak tady je máme. Dva bratry, jejichž vztah je jednou z hlavních náplní DMC3, tedy kromě konce světa, samozřejmě.
Dante rozdává kolem sebe rány a vtipné hlášky a rozhodně se s ním nudit nebudete. Až na pár těžkých, nervy drásajících misí, je hra pěkně plynulá, věřím ale, že mnozí osvědčení hráči jí proplují jako nic. Nejsem totiž žádný hráč akčních her, na tenhle žánr jsem si nikdy až tak nepotrpěla. Samozřejmě, tato hra je vyjímkou a ten, kdo ji zná, musí vědět proč.
První dva díly vyšly na konzole a proto hraju až od trojky, jsem totiž zatvrzelý PC hráč. Chystám se hrát i čtverku, ale na nový remake série s novým Dantem a novým prostředím si netroufnu. Můj notebook by ho rozhodně nezvládl, tak proč ho trápit. Už tak doufám, že čtverku zvládne, je skoro dvakrát tolik velká a o něco vyspělejší. Ale dost o ní, co nás čeká teď?
Jednodušší by bylo shlédnout několikahodinový walktrought a měli by jste jasno, co od hry čekat. Taky by jste ale přišli o všechno překvapení, a že jich tam bude požehnaně.
Dante potká také dívku nechávajíce si říkat Lady, ozbrojenou něčím na způsob bazuky, spoustou munice a zpočátku rozhodně nestojící o jeho společnost. Cestou na vrchol improvizované věže, která vyrostla uprostřed města, budete potkávat značné množství démonů a bossů, každý se svými specifiky a většina i s odměnou. Zábava je rozhodně zaručena a trocha přemýšlení taky. Většinou stylem: najdeš díru, co by tam asi tak mohlo patřit? Jdeš dál, najdeš něco na zemi, Há, to bude patřit do té díry! A je to, další patro věže. Ne, dělám si srandu, byla to vážně zábava. Párkrát jsem potřebovala i poradit při hledání fragmentů, ale jinak vás hra většinou navede. Na to, jak a čím koho zabít si ale budete muset přijít z velké části sami. Dante je ozbrojen dvěma pistolemi Ebony a Ivory a mečem Rebelliusem, ale v průběhu hry získává další zbraně a schopnosti. Každý démon lze zabít jinak, ale pořád máte dost možností na výběr, na rozvíjení své kreativity. Sbírejte také další předměty, tzv, Orby, červené, které využijete v obchodě, zelené, které vás léčí, žluté sloužící k znovuzrození přesně v samém okamžiku a modré, na jejichž účel jsem, přiznám se, nepřišla. Hrála jsem to anglicky, ale i tak jsem většinu rozuměla, a to nejsem zrovna premiant.
Jeden z důvodů, proč vás tato hra dostane, je Dante, dalším pak je příběh a skvělá hratelnost. Promyšlenost celé hry vás rozhodně zaujme. Proč se tedy na chvíli nestát lovcem démonů s nefunkční rodinou a neužít si pořádnou zábavu?

This party is getting crazy!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama