Člověk se s nima nenudí

21. srpna 2013 v 14:03 | Kiwi |  Z terénu
Mám právě na mysli naše spoluobčany. Spoluobyvatele našeho vyhlášeného městečka. Poněkud netradiční článek jsem "slepila" z několika událostí, které mě v poslední době potkaly. Musím říct, že teď s odstupem jsou stále poněkud zarážející. :-)

Modrý pomeranč, to si snad děláte srandu?!

Neexistuje a basta! A přece. Tak jsem nedávno dostala chuť na točenou zmrzlinu. Místo jejich klasiky vanilka-pařížský krém cedule hlásaly vanilka-pomeranč. Tak proč ne, řekla jsem si.
"Prosím jednu velkou míchanou."
"Ten pomeranč, to je ten modrý pomeranč," řekla mi ženská v okýnku klidně.
"Eh...? Modrý?" Co to má být za vtip? Modrý pomeranče neexistujou!
"Co je?" zeptala se podivně ta ženská. "Tak chcete?"
"Jooo, jasně." A už jsem jí podávala peníze a ona mě modrožlutou zmrzlinu. Vypadala jako šmoulová, ale chutnala jako pomerančová. To je strašný, co si lidi dneska nevymyslí, aby byli zajímaví.... Ale :-) Zabralo to.

Už nehulte, lidi

To jsem se zase jednou vracela z knihovny přes park. Kromě spousty podivných pohledů jsem si "užila" i pár "rozhovorů".
Nejdřív mě zastavil kluk (chlap?), mohlo mu být tak přes dvacet, ale vypadal zpustle. Jeho otázka vysvětlila jeho vzhled.
"Paní, nemáte nějaký drobný?"
"Ne." Kdo je u tebe paní? Vypadám snad jako paní? Když to řekne malý děcko, tak se nedivím, ale takovej...chlap? Vážně to nelichotí. Už bys neměl tolik hulit! A šla jsem dál.
Dva chlápci seděli na lavičce na sluníčku a něco popíjeli. Vzhledově ne nepodobní tomu předchozímu exotovi. Když jsem šla kolem, spustili. "Krásná slečna!" "Moc pěkná slečna!" Šla jsem dál. Něco ještě pořvávali, ale to už nebylo rozumět. Jazyky se jim pletly. A oči zřejmě taky špatně sloužily, beztak ten obsah láhve měli říznutý methanolem. :-)

Na tebe se smát nebudu

"No tak, slečno, usmívejte se trochu! Vždyť to nic nestojí."
Nálada v háji, žaludek na vodě a já se mám usmívat? Cha Cha. Procházela jsem si to takhkle kolem staveniště, jeden dělník na mě mával z okýnka auta (když jsem mu nezamávala, tak se zatvářil dost ublíženě), druhý se mě snažil....rozveselit? Copak se tvářím vážně tak strašně? Kdosi mi onehdy říkal, že můj výraz je opravdu příšerný. Je to vážně milé, že? Dokážu jednoduše pohledem lidi odradit, aby je jenom napadlo si mě prohlížet. Je to užitečné. Problém je, když mám náladu na povídání, snažím se tvářit mile a nikdo si mě nevšímá. Ale já vážně většinu svých nálad neumím regulovat a ovládat. Mám prostě blbou náladu a všichni máte smůlu. Lidi, který mě znaj si už trochu zvykli, ale ti ostatní si jenom kroutí hlavou a raději mě ignorují. Převážně.

A taky jsem se zachovala jako strašpytel, když jsem se snažila tvářit se neviditelně, zatímco kolem mě prošla moje oblíbená profesorka. Jsem vážně trochu mimo. Co by mi to udělalo? Ne, školo, nech mě být!

P.S. Třikrát hurá, dostala jsem se do literárního klubu! Se svojí poezií.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lokusta Lokusta | E-mail | Web | 21. srpna 2013 v 15:05 | Reagovat

Páči sa mi tento spôsob článkov (forma), je to tvoj prvý alebo nájdem takých viac?
Ohľadom zmrzliny je vidieť, že to pomaranč nebol, a ani nikdy žiadny pomaranč tá zmrzlina nevidela a možno videla a hnevala sa na výrobcu, že ten ho nevidel.
Nemám rada takéto experimenty s jedlom, jedlo je od prírody "škaredé", ale chutné, nemá naberať dokonalé (McDonalldské) tvary ani groteskné farby.
Ohľadom odstavca o bezdomovcoch sa zastavím pri oslovení "pani". Sama druhým, rovnako starým alebo nie až tak starším, vykám. Vytvára mi to osobný priestor, ktorý nechcem narušiť. Samozrejme pri bezdomovcoch je to o inom a títo boli asi nebezpečnejší, s akými sa bežne stretávam ja. A tiež s nimi zažívam vtipné (ale teraz naozaj myslím vtipné) chvíle. :-)

2 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 21. srpna 2013 v 18:01 | Reagovat

[1]: Je to první, takový "sebraný", řekla bych. :-)
Samozřejmě je mi jasné, že na té zmrzlině byl pomerančový jenom název a nějaké to aroma. Dnes už se máloco dělá vážně z ovoce, vyšlo by je to draze. Jenom mě hodně překvapilo, že jim to ani nepřijde trapný, ohánět se takovými neexistujícími názvy.
Co se týče těch bezdomovců, víš, já taky lidem raději vykám. Ale přece jenom vykat se dá i mladým. Je rozdíl mezi vykáním a oslovením. Normálně přece řeknu: Slečno, nedáte mi prosím drobný? Ne, jako já to neřeknu, abys mě pochopila správně :-D , ale dá se to tak říct. Já jenom, že si rozhodně nepřipadám jako paní. :-) I když, paní je něco jako dáma, ne? 8-) A to by vlastně byla lichotka. :-)

3 black-games black-games | Web | 21. srpna 2013 v 18:08 | Reagovat

Hah, modré zmrzliny jsou určitě zajímavé, ale pomeranče v něm teda rozhodně nejsou :-D
Ohledně bezdomovců: Na našem sídlišti jsou fakt dost divný bezdomovci a když bych šel sám a potkal je, měl bych teda řádnej strach, zvlášť teď v létě, když moc nikdo ven nechodí. Ale jinak máš naprostou pravdu: Už to nehulte lidi :-D

4 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 21. srpna 2013 v 18:23 | Reagovat

[3]: :-D My máme nejvíc bezdomovců v parku a na nádraží. A všichni opilí už ráno... nebo ještě ráno? :-)

5 Marylou Marylou | Web | 29. srpna 2013 v 1:40 | Reagovat

Já jsem zase u nás v modré budce se zmrzlinou prodávala ledovou tříšť s příchutí modrá malina, nevím jak pro ostatní, ale já byla v šoku :D a taky to divně chutnalo.
Jinak je dobré vědět, žena světě existuje více takových lidí, kteří se většinu času tváři "divně či vraždně" apod., jelikož přesně s tímhle mám neskutečný problém taky :-). Rovnou lidé raději utíkají, než aby se mnou mluvili - není se čemu divit, když je před tím vraždím pohledem ^^.

Anyway, budu opakovat Lokustu, ale takovýhle způsob článku je opravdu dobrý ;-).

6 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 29. srpna 2013 v 20:49 | Reagovat

[5]: Modrá malina :-D Ono je možná úplně jedno, jak ten výsledek člověk nazve. Je to modrý a s ovocem to nemá nic společnýho. Ale je pravda, že tříšť už jsem taky zažila podivných barev, třeba zelený meloun (pokud vím, existuje žlutý, červený vodní, ale o zeleném taky nevím)
Jinak vítej v klubu zabijáků pohledem. :-D Mě vždycky připadalo, že ostatní kolem mě jsou skoro pořád milí a s dobrou náladou. Já se někdy přemoct nedokážu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama