Saláty z těstovin

22. července 2013 v 18:12 | Kiwi |  Z terénu
Je léto a příšerné vedro. Nikdo mi asi nebude odporovat, že v takovém teple člověk nemá skoro chuť jíst nic jiného než ovoce, zmrzlinu, zeleninu, něco studeného a zapíjet to vodou. Představa mé milované svíčkové by mě asi nenadchla. Jen studená kuchyně, malé porce a t teplé hlavně nehltat. Všechno rychle zasytí a hrozí dehydratace.
Od toho pak existují jídla s pracovním přídomkem letní. Míchané saláty s těstovin, rýže, zeleniny, masových nudliček, ořechů, a všechno, co si dovedete představit. Grilovaná masa s chlebem. Až se mi sbíhají sliny. Vlastně, jíst se dá prakticky cokoliv, co vám dělá dobře a po čem můžete hned vyrazit ven bez pocitu naditého žoku. :D Nejhorší jsou omáčky.
Ale abych neodběhla od ůčelu toho netypického článku (ale jaké psaní je pro mě vlastně typické?), vracím se k mé nejoblíbenější kategorii, těstovinové saláty.


Lehké, rychlé, báječné, variabilní, někteří konzervativní kuchaři je ani nenazývají jídlem. Ale jsou jím.
Víte, když už si chcete dát takovýto salát v restauraci, radím vám, nedělejte to. Já teda byla v 97% případů zklamaná. Je to totiž tak jednoduché, až je to složité. Klidně dostanete v restauraci nudle s makem pro děti, ale pořádný těstovinový salát vám neudělají.
Je to bída. Nechápu proč tam třeba dávají majonézu. Maso sobré, studené těstoviny trochu zklamou, čerstvost zeleniny obvykle taky, ale proč tam u všech čertů dávají majonézu? Nebo zase jinde, všechno úplně studené. Pokud mají salát zařazen ve studených pokrmech nebo v salátech, tak neřeknu, ale pokud je v bezmasých jídlech? Obvykle nemívám studené obědy, ale budiž. S cenou je to taky vtipné. Když je to tak jednoduché, tak proč za to chtějí 100+ korun? Záleží na restauraci, ale někde jsou vážně nehorázní. Těstovinový salát s nudličkami na medu třeba obsahoval studené těstoviny, zeleninu, hromadu majonézy a maso, které v životě med nevidělo! Tak proč ty cavyky, sakra?
Pokud najdete těstoviny ve spojení se sýrem a špenátem, obvykle se nenapálíte. K těm jsem majonézu ještě nezažila.

Třeba si teď řeknete, když je tak chytrá, tak ať se předvede, když je to tak lehké. Jo, právě proto, připravit těstovinový salát je primitvní. Nejsem kuchařka, na to si tolik nevěřím, jen mě nad těmi saláty zůstáva rozum stát. Zvládnu takové ty základní věci na přežití jako uvařit těstoviny, brambory a rýži, umím uvařit i kaši a pudink v pískacím hrnci. :P Na pánvi zvládnu všelicos od řízků po palačinky (ačkoli ty jsou někdy trochu problém :D). Upeču domácí pizzu, perník, bábovku a kdyby cokoliv, mám přece kuchařku.

Účelem tohoto článku bylo vážně nevím co. Snad jen upozornit vás na nebezpečí, kterému se vystavujete při objednávání si těstovinového salátu v restauraci. A taky připomenout, že zeleniny není nikdy dost. :-)


O recept na něco tak jednoduchého by stejně nikdo nestál, nemám pravdu? I když, možná by se mohli šéfkuchaři přiučit. :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/ Byla jsi tu. Jaký je tvůj názor na blog?

Dobrý. :-)
Špatný. :-(
Radši žádný. :-P
Nic extra... :O

Komentáře

1 Cata Cata | Web | 31. července 2013 v 22:42 | Reagovat

Rozhodně bodne. Při pařácích takovýhle salát, klasický nebo miš maš. Jinak hodně vody :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama