Co si všichni myslí....?

30. dubna 2013 v 23:14 | Kiwi Zelená |  Témata Týdne
Vážně by mě to někdy zajímalo, ikdyž tuším, že bych to zřejmě vědět nechtěla. Moje osobnost by to asi nevydržela, ale to je jiný případ. Ano, zajímalo by mě co si všichni myslí...?
To, že někteří své názory vykřikují do světa neznamená přece, že jsou jediné a převažující. Třeba spousty nápadů, názorů a myšlenek je ukryto v hlavách lidí, kteří je běžně nešíří všude kolem sebe. To mě přivádí k myšlence, někteří lidé kolem sebe šíří změt hluku, šíleného těsta, v němž jsou možná malé použitelné rozinky (pzn.: a to nejím rozinky:D). Jiní mají rozinky v sobě pod kůrkou, čerpají z nich sami, dají je ochutnat jen svým blízkým, nebo rozinky prostě jednoduše zmizí. Ta teorie má mouchy, ale je použitelná pro pochopení..,ne?

To, co každý ví a jen málo s tím dělá

Člověk jako jendnotlivec toho moc neudělá. Jádrem společnosti jsou lidé jako komunita a pokud se chce společnost přetvářet, musí se činit ona komunita. Když si každý řekneme, že s tím nic neuděláme, COŽ SE STANE (a netvrďte, že aspoň někdy ne), tak se nic nestane. Když si pár lidí řekne, že má šanci něco změnit a jdou, uvidí je další a ti si řeknou: "Hele, to by mohlo mít smysl, podívej, nejsme sami, pojď, jdeme taky!" A jde jich víc a tak to jde dál. A hlavně nestačí jen o problému vědět. Musíme si říct, co všechno uděláme pro zlepšení situace, jak můžeme doopravdy zasáhnout a pomoci. Jak napomoci bídnému stavu naší Země a zlepšit naše ekologické prostředí? Jak pomoci potřebným lidem, kteří měli méně štěstí než my? A zároveň někomu nenaletět? Jak pomoci opuštěným zvířatům? Jak pomoci lidem v rozvojových zemích? Vidíte, to je jen krátký a zcela neúplný výčet problémů, o nichž všichni víme, jsou v našem povědomí. Řekněme si sami, co děláme pro to, aby se některý z problémů vyřešil/řešil? Máme zájem?
Tak mě napadá, že na toto téma by mohla být celá rubrika, co můžeme udělat my jako jednotlivci... Pojď a on se někdo najde kdo půjde za tebou!

Nemůžu vědět, co si všichni myslí, ale zajímalo by mě, co si myslíte vy..? Zajímáte se nějak blíže o tato témata? Nebo jiná? A co děláte nebo jste schopní udělat pro změnu nebo pomoc?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/ Byla jsi tu. Jaký je tvůj názor na blog?

Dobrý. :-)
Špatný. :-(
Radši žádný. :-P
Nic extra... :O

Komentáře

1 Lanah Lanah | Web | 1. května 2013 v 0:34 | Reagovat

Chm... zajímavá úvaha. Já bych asi spadala mezi lidi, co své myšlenky a opravdové pocity sdělují jen nejbližším, a pro zbytek jsou to spíš takové... náznaky, útržky. Ale zase když se mi něco nelíbí, jdu si za tím a tam potom říkám co si myslím. :D Je to složité.
Ale třeba současné volby ukazují, že národ snad ani neví, co chce, a co si myslet. Většina mladých je teď nespokojená, že tam je Zeman, a přitom ho tam někdo musel zvolit. Možná se s tím měli ozvat dřív.
Chm...

2 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 1. května 2013 v 20:20 | Reagovat

[1]: Taky si říkám...že nevíme co si myslet. Řekla bych, že Češi jsou zvyklí si stěžovat, stěžují si, ať to dopadne jakkoliv... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama