Duben 2013

Co si všichni myslí....?

30. dubna 2013 v 23:14 | Kiwi Zelená |  Témata Týdne
Vážně by mě to někdy zajímalo, ikdyž tuším, že bych to zřejmě vědět nechtěla. Moje osobnost by to asi nevydržela, ale to je jiný případ. Ano, zajímalo by mě co si všichni myslí...?
To, že někteří své názory vykřikují do světa neznamená přece, že jsou jediné a převažující. Třeba spousty nápadů, názorů a myšlenek je ukryto v hlavách lidí, kteří je běžně nešíří všude kolem sebe. To mě přivádí k myšlence, někteří lidé kolem sebe šíří změt hluku, šíleného těsta, v němž jsou možná malé použitelné rozinky (pzn.: a to nejím rozinky:D). Jiní mají rozinky v sobě pod kůrkou, čerpají z nich sami, dají je ochutnat jen svým blízkým, nebo rozinky prostě jednoduše zmizí. Ta teorie má mouchy, ale je použitelná pro pochopení..,ne?

To, co každý ví a jen málo s tím dělá

Člověk jako jendnotlivec toho moc neudělá. Jádrem společnosti jsou lidé jako komunita a pokud se chce společnost přetvářet, musí se činit ona komunita. Když si každý řekneme, že s tím nic neuděláme, COŽ SE STANE (a netvrďte, že aspoň někdy ne), tak se nic nestane. Když si pár lidí řekne, že má šanci něco změnit a jdou, uvidí je další a ti si řeknou: "Hele, to by mohlo mít smysl, podívej, nejsme sami, pojď, jdeme taky!" A jde jich víc a tak to jde dál. A hlavně nestačí jen o problému vědět. Musíme si říct, co všechno uděláme pro zlepšení situace, jak můžeme doopravdy zasáhnout a pomoci. Jak napomoci bídnému stavu naší Země a zlepšit naše ekologické prostředí? Jak pomoci potřebným lidem, kteří měli méně štěstí než my? A zároveň někomu nenaletět? Jak pomoci opuštěným zvířatům? Jak pomoci lidem v rozvojových zemích? Vidíte, to je jen krátký a zcela neúplný výčet problémů, o nichž všichni víme, jsou v našem povědomí. Řekněme si sami, co děláme pro to, aby se některý z problémů vyřešil/řešil? Máme zájem?
Tak mě napadá, že na toto téma by mohla být celá rubrika, co můžeme udělat my jako jednotlivci... Pojď a on se někdo najde kdo půjde za tebou!

Nemůžu vědět, co si všichni myslí, ale zajímalo by mě, co si myslíte vy..? Zajímáte se nějak blíže o tato témata? Nebo jiná? A co děláte nebo jste schopní udělat pro změnu nebo pomoc?

Jarní park

23. dubna 2013 v 13:11 | Kiwi |  Fotografie
Jak jsem už psala, na jaro jsem se těšila velmi. Vzala jsem foťák. Vzhledem k tomu, že jsem alergička a u alergologa jsem letos ještě nebyla (a nemám ani prášky z minula) to dopadlo dobře. Pylem se obvykle dusím a mám problémy s dýcháním jako kdybych měla něco v krku, podle doktorky se u mě rozvíjí astma. Tak ať.
S kámoškou jsme v parku strávily asi dvě hodiny a pokoušely jsme se přimět můj foťák fotit makro. Pírko v letu, berušky na útěku, kvítky na slunci a další super věci...Tohle je jenom výběr.
Přesně si nepamatuji, co jsem fotila já a co ona (foťák jsme si přehazovaly neustále a zkoušely co kdo líp), ale vím, že trojlístek a pírko v trávě jsou na sto procent její.
Přeji všem hezké super jaro.... :-)


Jarní poezie

17. dubna 2013 v 15:30 | Kiwi |  Poezie
Poezie hlavu plnou,
to přichází s jarní vlnou,
Zapíšu než zapomenu
a ven na slunce se ženu. :-)
Přeji hezkou zábavu,
teď ptáci letí nad Prahu.

Zpěvaví ptáci,
v dáli i blízko,
poleťte ke mně,
poleťte nízko.

Povím vám básničku,
krátce a stručně,
zaleťte ke slunci,
pějte mu zvučně.

A pak leťte,
přimluvte se u jara,
že už je čas,
aby zima přestala.

Roztančete potok,
probuďte les,
zazpívejte květům,
aby mohly kvést.

Ať vás štěstí
všemi lety provází,
a ať na cestách,
vám nic neschází.

P.S. Na fotce jsou čejky chocholaté, které sice nejsou zpěvavými ptáky (vydávají pouze skřeky), ale zato krásně letí v hejnu. Vrací se z teplých krajin právě touto dobou.

Hry s tiskárnou

14. dubna 2013 v 12:00 | Kiwi |  Kresby a jiná dílka
Moje pokusy. Nedávno jsem si takhle kreslila a svůj obrázek jsem pak nechala ležet v obýváku. Zapoměla jsem ho tam. Jak by mě bývalo mohlo napadnout, že tam napříště najdu obrázky dva?
Taťka ho totiž našel a protože se mu údajně líbil (prý by si to pověsil i na zeď, ale myslím, že si ze mě spíš utahoval) a protože prý potřeboval otestovat barvy v tiskárně, prostě ho okopíroval.
A jelikož naše tiskárna pořád naříká, že má barev málo, na protest to vytiskla opravdu nevěrohodně. I když, zajímavě to ano. Tak porovnejte. :-)
Můj originál

Tiskárnina verze ;-)

Je pravda, že to trošku zmršila i podruhé, protože na papíru ta její verze vypadá lépe. Musela jsem trochu zmenšit jas, jinak by nic nebylo vidět. Chybí ty kontury. Ale to snad až tolik nevadí.

A konečně ....přišlo jaro

14. dubna 2013 v 10:00 | Kiwi |  Témata Týdne
Jaro...to že zima končí. A něco nového začíná.
Čas udělat si pořádek ve všem, ve vztazích, v hlavě, v pokoji, čas uspořádat si své cíle a priority.
Hořím nedočkavostí začít hned nově a zčerstva, ale mám pocit, že kdo spěchá, upadne.

Jaro je podle kalendáře skoro měsíc, ale nedávno ještě sněžilo a mrzlo. Teď ale podle předpovědí počasí zima definitivně skončila. Že jí to ale trvalo...

Počasí si s námi hraje a já tu hru neznám,
včera sněží, dneska taje,
20. března.

Počasí si s námi hraje,
chachá na mě nevyzraje,
Venku prší, na Apríla,
bouřka- to je ale síla...


Nemohli jsme se dočkat. A když nám mrzly brady a nosy, bylo jen těžko představitelné letní vedro a žhavé slunce, před kterým jsme utíkali do stínu. A teď na jaře se to všechno zdá blíž. Počasí je k nám přívětivé... Jen si nikdy nikam nezapomínejte vzít deštník.

Samo jaro bylo také nedočkavé. Během pár teplých dnů vypučely pupeny a během dalšch pár pomrzly. Rostlinky se začaly prosírat skrz sněhovou peřinu a čekalo na ně mrazivé překvapení. Přitom pod sněhem jim určitě muselo být teploučko. Dokonce i zvířata se probrala ze zimního spánku, ptáci z teplých krajin, a tady marně rýpali do zmrzlé země a hledali jídlo. Hmyz také spal. Dokonce se několik čápů vratilo příliš brzy na své komíny do hnízd. V komínech se stále topilo a čápi tak byli mírně zauzení. Všichni se nemohli dočkat... A teď jsme se konečně dočkali.