Leden 2013

Imaginearum

11. ledna 2013 v 15:56 | Kiwi |  Hudba
Oficiální plakát k filmu Imaginearum od Nightwish, zdroj: nightwish.com

Oblíbená symphonic power metalová skupina připravila takovou třešničku, že se všichni fanoušci třesou. Nightwish's Imaginearum, tedy hudební film, kterém se už dlouho mluví, bude plný hudby, báječných okamžiků úžasné atmosféry. Tedy, spíše se hodí je. Jak závidím fanouškům ve Finsku, kteří už za sebou mají listopadovou premiéru....
My ostatní jen čekáme, hledáme na internetu sebemenší zmínku a zase čekáme. :)
Každopádně, netuším zatím, jestli film bude v kinech i v česku, ale spíše s tím nepočítám. Za úvahu spíš stojí, jestli se do česka vůbec dostane a v jaké podobě...anglicky nebo s titulky? No, každopádně předpokládejme, každý máme své zdroje, že se alespoň v angličtině určitě někde bude dát sehnat, na internetu. :)
Za shlédnutí určitě stojí trailer a teaser trailer, které nám alespoň trošičku přiblíží náplň filmu. Také video k singlu Storytime je z prostředí filmu. Pokud umíte dobře anglicky, tak zavítejte také na web skupiny, kde se dozvíte novinky přímo z první ruky.


Lednové jaro aneb Nový rok!

2. ledna 2013 v 21:14 | Kiwi |  Fotografie
Konec roku 2012 jsme prožili v poklidu, ale na Nový rok jsme s rodinkou vyrazili do přírody. Krásné fotky přírody zachycují váhavou přírodu. Má být právě Zima v plném proudu a místo toho to vypadá, jakoby se Jaro hlásilo.
Foceno v Nízkém Jeseníku, konkrétně na Pohořanech. .-)

Kráčím si to tak po ledovce, teplo jako na jaře...Co si vzít s sebou na pustý ostrov

2. ledna 2013 v 20:57 | Kiwi |  Témata Týdne
Ačkoli jsem si říkala co na tohle téma asi napíšu, rozhodla jsem se, že psát budu. Protože na všechno by měl mít člověk názor. Jak mi kdosi dávno řekl, člověk bez názoru jako by nebyl. A tak jsem se zamyslela. ;)
Co bych si s sebou vzala na pustý ostrov? Samozřejmě jídlo, pití a sladkosti. Jídlo proto, že bez něj bych tam těžko přežila. A navíc spořádám opravdu hodně jídla. Co může růst na pustém ostrově? Myslím, že banány, kokosy a kořínkama bych se asi neuživila. Voda je jasná volba. Spotřebuju hodně vody i v zimě, natož ve vedru na nějakém ostrově, že. Může tam být pramen, a okolo bude jistě slané moře, ale ostrov není definován. To, že je pustý doufám vylučuje přítomnost kanibalisticky zaměřených domorodců. I přesto bych si ale vzala nějakou zbraň na divokou zvěř. Vracím se ke sladkostem, které sice nepasují do mého realistického pohledu na věc, ale jsou pro mě velmi.....no obešla bych se bez nich, ale možná bych propadla depresi. Vzala bych si s sebou taky krosnu, turistický batoh plný oblečení, nástrojů, nějaký velký nůž (třeba náš domácí na chleba, to je parádní nůž z hororů), zapalovač a foťák. Pořádné dobrodružství se musí zdokumentovat. Třeba bych si vzala i notes a hned několik propisek, protože člověk nikdy neví, kdy je potřeba zapsat něco důležitého, nebo kdy přijde nápad s velkým N. No a tím bych asi skončila, protože brát s sebou lidi, rodinu a tak, bych podle mě porušila pustost ostrova. Jen já, mé věci a nebezpečná divoká příroda. Brát si s sebou taky věci typu medvídek, knížka, notebook a tři tečky mi přijde zbytečné, protože jenom zaberou místo v batohu. :-/ Utíkalo by se mi hodně špatně, až by mě třeba honil tygr nebo jiné milé zvířátko.
Když tak přemýšlím, vlastně nemám plán na letošní letní prázdniny..... Takže, kde je ten ostrov?