Test osobnosti

17. listopadu 2012 v 20:35 | Kiwi |  Koš
Nejprve upozorňuji, že jsem na blogu "monthly-thunder.blog.cz" narazila na článek "Už opravdu Moje Osobnost" a ten mě inspiroval k pátrání po totožnosti vlastní osobnosti. Protože jsem ji dosud považovala za velmi komplikovanou, její rozluštění mě velmi zaujalo. Každopádně vám doporučují také stránky http://testosobnosti.zarohem.cz a následovně Mujtyp.cz. Prošla jsem si test a následovně výsledky a nestačila se divit, co jsem se o sobě dozvěděla. Doporučuji :-)

Jsem typ INTJ Analytik

Stručná charakteristika: samotář, perfekcionista, není spontánní, velmi těžko ovlivnitelný, raději se zabývá teorií než praxí, sklony k pesimismu, podivín, neuznává společenské rituály, sociální nemotornost, autority a vzory si vybírá sám, spolehlivý, pořádkumilovný.. :-) ano pasuje to.

Ideální kariéra: stratég, analytik, ideolog, vědec, politik, knihovník....Chtěla bych být novinářkou nebo reportérkou, ale knihovnicí bych byla klidně.. :-) A politik? Třeba bych to trochu zamíchala..ale politika to je na hlavu.

Pravdou je, že většina INTJ má natolik vysoké nároky vůči lidem, že je nesplňují ani oni sami. Jsou perfekcionisté z povolání.... No, to nevylučuji, jsem velmi kritická a sebekritikou také nešetřím. Ale snažím se to objektizovat.

Přes některé své vůdčí kvality upřednostňuje držet se v pozadí a vedení přebírá až v případě absolutní nutnosti.

Prostě nevidí důvod mluvit s lidmi, se kterými si nemá co říct....Asi tak nějak.

Je schopen se velmi vášnivě hádat o odborných tématech, ale takový spor skoro nikdy nemyslí osobně...Hádám se? Prý se vymlouvám. Prý mám ráda poslední slovo. Nesnáším nespravedlnosti, ale to o mě všichni ví.

Většinou se jedná o velmi spolehlivého, dochvilného a neúplatného zaměstnance,..Až na tu dochvilnost. To je obecně velmi špatná vlastnost. Nevhodný a nepraktický zlozvyk. Nesnáším, když někam jdu pozdě a jelikož se znám (alespoň v tomhle), snažím se tomu předcházet. Někdy se neodtrhnu od počítače nebo od knížky a autobus pak dobíhám, ale to jsem uspěšně minimalizovala. Někdy mi to jenom dlouho trvá. Když někam vyrážím o víkendu, nejčatější důvod mého pozdního příchodu je to, že jsem se podívala na autobus v pracovní dny. Nesčetněkrát se mi to stalo? Znáte ten pocit, když dorazíte na zastávku, kouknete na tabuli a pomyslíte si: "Dopr˙..le, ono to nejede, už zase..." Asi neznáte. Zřejmě jsem jediná, kdo je tak blbej, že to ví, ale mozek mu to nebere.. :-) :-)

Hlavní slabinou je jeho malá schopnost prosadit své geniální nápady ve společnosti formou činů. Mmm...no jo.


Má neovladatelnou touhu vyjadřovat svůj názor (tato touha přebije i jeho introverzi) a někdy to vypadá, že nejvíce touží vyjádřit svůj názor právě v okamžiku, kdy lze počítat s nejtvrdším odporem. Naopak pokud má názor shodný s většinou, spokojeně mlčí. Nejedná se o úmyslnou provokaci, jak by se mohlo druhým zdát.

Může zastávat sebeliberálnější teorie, ale on sám vždy působí upjatě, konzervativně a střídmě. Má rád tlumené barvy a vyjadřování na úrovni.

Všechno tohle na mě vlastně pasuje, ale kdyby si to přečetl někdo, kdo mě osobně zná, tak by se asi divil. Osobnost je totiž velmi proměnlivá a i já se občas chovám jako debil přes všechny mé diplomatické snahy. :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama