Náhoda je blbec...?!

9. listopadu 2012 v 18:40 | Kiwi |  Témata Týdne
Zajímavé téma, ke kterému by se jistě dalo napsat opravdu spoustu zajímavých vět. A nemůžu říct, že z mojí vlatní zkušenosti by taky nějaké nevyplývaly. Ale na úvod si přece jenom něco odpustit nemůžu, a to že věci se nedějí náhodou. Rozhodně ne. Všechno je to akce a reakce, něco se děje a něco z toho vyplyne. Na náhody tedy nevěřím. Pouze na shody okolností, které někdy vyplynou v nepříjemné situace. Například takový zákon schválnosti je ukázka toho, že když si něco nepřejeme aby se stalo nebo se nám to nehodí, tak se to stane, protože se příliš upneme k tomu aby se to nestalo. Četla jsem článek ejdné blogerky, která si stěžovala na zákon schválnosti, že když se chtěla před klukem předvést, tak se u toho jenom ztrapnila...Příliš se snažila se předvést, že se úplně zapoměla chovat normálně. Ale dost už řečí...Je náhoda blbec nebo co vlastně?

Když se řekne náhoda je blbec...dojde i na počasí

..., může to mít spoustu významů. Například profesory napadne tě vyzkoušet když to absolutně neumíš, tramvaj ti ujede před nosem, apod. většinou v negativní myšlence. Každý už to zažil a je to prostě běžná věc, potkáš někoho, koho jsi dnes vůbec potkat nechtěl, zaspíš, všechno se sčítá.

Podle toho taky dělím dny (nezávisle na počasí :-)) na: slunečno, oblačno, zataženo, bouřka.
Slunečno je den, kdy štěstí stojí na tvojí straně. Všechno ti vychází, máš báječnou náladu, umíš i to, co neumíš, občas máš pocit, že bys zvládl obplavat celý kontinent nebo vyskočit do vesmíru z planety pryč. Znáš ten pocit? Nic na něj nemá, takových úžasných dnů je ale málo.
Oblačno je den obvyklý. Občas smůla, občas zářivé sluníčko. Záleží jen na tobě jak s oblačnými dny naložíš. Stačí mířit k pozitivnímu myšlení a další dny nebudou černé. Jakmile se tě ale jednou chytí smůla, nebo také blbá "náhoda", je těžší se znovu vyjasnit.
Zataženo je laděno spíše pesimisticky. Ale stále nevylučuje dobrou náladu, jenom ji tlumí. Zatímco bouřka, to je to, o čem jsem psala už výše, sled špatných náhod.

Teoreticky, náhoda je definovatelná. V praxi, někdy je opravdu brutálně nedefinovatelná. Blbec není to pravé slovo. Zákon schválnosti je sice vystihující, ale stále to není to pravé. Pravé slovo neexistuje, a pokud ano, tak ho zatím neznám. :-)

A jestli mám s náhodou takl nějaké zkušenosti? Jak jsem řekla, na náhody nevěřím. Nebudu lhát a tvrdit, že jsem na někoho "náhodou" nikdy nenarazila, že jsem nikdy "náhodou" neonemocněla. Ano, i ve skutečnosti jsem si možná párkrát řekla něco v tom smyslu že náhoda je blbec nebo že je to zákon schválnosti. :-) párkrát :-) Ale nic se neděje náhodou. To, že občas náhodě někdo pomůže a postrčí ji není náhoda, ale věc vývoje věcí. Moment překvapení, shoda okolností, stejné záměry a buhvíco. Přezdívejme tomu náhoda.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 16. listopadu 2012 v 17:18 | Reagovat

Připomněla jsi mi dokument Zákon Přitažlivosti, kde bylo o tom, že k sobě vlastně člověk ty věci, co se mu dějí přitahuje, pokud má negativní myšlení, tak to není nic pěkného, ale pokud se usmívá a hledí na svět optimisticky, tak to může být stále lepší a lepší a člověku se může stát i něco, co si dlouhá léta přeje :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama