Říjen 2012

Tarja Turunen

24. října 2012 v 23:25 | Kivi |  Hudba
Nejprve něco o Tarje Turunen, pouze základně, jelikož všechno ostatní by zabralo nekonečně mnoho článků. Je to finská zpěvačka, která zpívá operu, jak klasickou hudbu tak ve formě metalu. Můžete se o ní doslechnout jako o metalové královně. Velmi dlouho produkovala hudbu s populární finskou kapelou Nightwish a s jejím hlasem s od nich můžete poslechnout více jak šest jedinečných alb.
Tarjina cesta se od Nightwish oddělila a každý pokračoval dál. Nightwish přibrali novou zpěvačku - Anette Olzon a vydali dvě zajímavá alba poněkud odlišná od ostatních- Dark Passion Play a Imaginaerum.
Sama Tarja se vrhla na sólovou kariéru s chutí a mimo jiné vydala dvě parádní alba: My Winter Storm a What Lies Beneath. Tarju jsme mohli v české republice potkat již několikrát, naposled na What Lies Beneath Final Tour 2012. Dočetla jsem se, že chystá koncerty v ČR a to jsem si nemohla nechat ujít.

BEAUTY AND THE BEAT 2013 JE...

...TARJA TURUNEN & MIKE TERRANA BEAUTY AND BEAT 2013 TURNÉ!
V České republice se budou konat koncerty dva, v Praze a ve Zlíně. Zbývající volné vstupenky bych napočítala na prstech na rukou, takže pokud tam chcete být, je za minutu dvanáct. Dva termíny, které jsem si našla by měly být platné, stejně tak odkaz na ticket portal.

plakát
6. 4. 2013 20:00 ZLÍN, Kongresové Centrum
7. 4. 2013 20:00 PRAHA, Kongresové Centrum

24. 10. 2012 22:45 Zbývá celkem 14 volných míst
Vstupenky seženete na http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/metal-punk-emo/900476-tarja-turunen-mike-terrana-beauty-and-the-beat.html a zaplatíte za ně 690- 1 290,- Kč ;-) Myslím si, a je to předvídatelné, že to bude neopakovatelný zážitek. Tarja vystoupí s Mikem Terrana za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů! Koncert je na sezení.

NOVINKY A VIDEA

Samozřejmě, že ve volném čase budu sledovat všechny novinky a budu o nich dávat vědět. Proto bych ještě ráda informovala a ACT I, což je první oficiální DVD album Tarji Turunen jako sólistky a určitě stojí za shlédnutí. Na http://ulozto.cz/xgApxnM/tarja-acti-live2012-rar si můžete stáhnout celý balíček s albem a pořádně si ho užít. :-) Jinak vkládám pod čaru odkazy na youtube videa atd., které určitě musíte vidět (pokud jste je už neviděli), pokud vás téma alespoň trochu zaujalo.

Něco je špatně...

24. října 2012 v 20:42 | Kiwi |  Témata Týdne
...ale co? Když už člověk pomyslí nebo vysloví tuhle větu, většinou ví proč. :-) Ne vždy.

Nedávno jsem přestoupila na střední a za dva měsíce jsem tuto větu použila nesčetněkrát v duchu, většinou při pohledu na mé známky. Miluju ten pocit, když jsem přesvědčená, že to umím a učitelé mi zase a zase dokazují, že se mýlím. Přijdu domů a mamka se mě ptá: "Tak co písemka?"- "Dobrý," říkám na to. "Jak dobrý? To jako za tři?"- "Ne! Všechno mám vyplněný a myslím, že dobře."- "Tak to je super."-"Jasně, mám z toho dobrej pocit.".......O chvíli později na Bakalářích (server škol, něco jako elektronická ŽK) čtu: MAtematika..............5 váha 8. Něco je špatně...pomyslím si. :-/

Věci se kazí, tak to prostě chodí. Nikdo není dokonalý, žádné plány nejsou bezchybné a občas se vloudí chybička, ať se to týká čehokoli. Hlavní je nešílet, nestresovat a s klidem se snažit vymyslet jinou alternativu, možnost opravy, druhou šanci a v případě jiných lidí třeba šanci na usmířenou nebo urovnávací procesy ( Mrkající) . V kažení všeho co je v mé blízkosti nebo všeho, co se mi dostane pod ruku nejsem zrovna nováček a můžu vám říct, že NĚCO je špatně skoro pořád. Nic neběží podle plánu, protože život je klikatá cesta labyrintem a záleží jen na tobě, kterou cestu si vybereš. Všechny někam vedou a že se někomu zdá špatná tvoje cesta ještě neznamená že je špatná (o to víc pro tebe). Každy si může jít, kterou se mu zachce, samozřejmě (naštěstí nebo bohužel? :-D) v mezích zákona, norem a představ našich rodičů :-).

Věta: něco je špatně tedy určitě není konec světa, protože všechno má nějaké řešení, a teď nemyslím jenom moji "banální" záležitost pětka z matiky. I sebesložitější situace mají řešení, které je mnohdy jednoduché, nadosah ruky, jenomže my ho nevidíme, protože ho nechceme vidět nebo neumíme správně koukat na věci. Sory jestli mluvím jako učebnice psychologie, ale tak to prostě je. Chce se jen pořádně zamyslet a hlavně neklesat na mysli. :-)